Již druhý semestr je výuka geografie cestovního ruchu doplňována pravidelnými přednáškami a rozpravami prostřednictvím geografického semináře, který se koná každé druhé úterý od 15.45 na J1, vždy pro 30 - 50 účastníků.
Jako aktivní posluchači vystupují se svými dotazy studenti a studentky I.-III. ročníku Fakulty informatiky a managementu UHK, Filozofické fakulty UHK, studující kombinovaného studia, vyučující, ale i hosté z cestovních kanceláří a průvodci cestovního ruchu z Hradecka.
Akce geografických seminářů mají velice příznivou odezvu. Zvláště pak, přednáší-li například profesor J. Dršata, který jako účastník významných světových farmaceutických kongresů a aktivní cyklista procestoval Kubu, Brazílii, Mexiko a země Blízkého východu. Jeho soubory fotografií doprovázené etnickou hudbou jsou velmi nevšední.
Dalším externím přednášejícím je inženýr L. Kalous – učitel na Střední odborné škole cestovního ruchu v Pardubicích, od kterého jsme slyšeli poutavé vyprávění o Iránu, Egyptě a Rusku, obohacené o vlastní hluboké prožitky z cestování vlakem, stopem a pomocí dalších obyčejných dopravních prostředků.
Dále se zeměpisných úterků – geografických seminářů aktivně účastní i studenti FIM UHK, pracovníci cestovních kanceláří i učitelé FIM. Například profesor J. Zelenka se naposled zabýval Kolumbií, doktor B. Půža nás seznámil s nádhernými kanadskými přírodními parky a docent J. Štyrský s Mexikem – především mayskou civilizací na Yucatánu a problémy současného neklidu v arabských zemích.
Zdá se, že vzniká aktivní postoj studentů k problémům současného světa i moderního prožitkového cestování. Atmosféra každého setkání je velmi neformální a aktivní.
Na další akce (Keňa, Rumunsko, Peru) ještě v tomto semestru srdečně zvou pořadatelé z Katedry rekreologie a cestovního ruchu FIM UHK.