Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 12/2008, vyšlo 03.12.2008

Putovní pohár rektora se vrací Herkulům

Dne 14. listopadu 2008 se uskutečnil ve sportovní hale Slávie tradiční volejbalový turnaj smíšených družstev O pohár rektora Univerzity Hradec Králové.

Turnaj uspořádaly společně katedry FIM - rekreologie a cestovního ruchu a PdF - tělesné výchovy a sportu s podporou rektorátu UHK. Byl to již 12. ročník, na kterém soutěžily týmy z královéhradeckých univerzit. Účastnilo se „pouze“ 16 týmů, jelikož dalších 8 týmů muselo být z kapacitních důvodů odmítnuto. Početní účast týmů UHK - FIM a PdF byla vyrovnaná – 7 : 7. Speciální pochvalu zaslouží družstva, která se účastnila tradičního turnaje poprvé, zejména studenti prvních ročníků.

Systém turnaje byl takový, že družstva byla nalosována do základních skupin, kde hrála systémem „každý s každým“ na 2 vítězné sety na čtyřech kurtech. V následujících zápasech hrály nově vzniklé skupiny ze základního kola o konečné umístění stejným způsobem. Každé družstvo sehrálo stejný počet utkání (6), což je osvědčený model z minulých let. Počet setů se navýšil, v případě remízy, o napínavé zkrácené sety, které jednoznačně rozhodly o vítězi každého zápasu.

Turnaj nabízel zajímavá střetnutí nejen ve finálové skupině, kterou po základním kole tvořily týmy Smrtící údery, Herkulové, Mámové a Torpéda, ale i v základních skupinách. Všichni účastníci sehráli celý turnaj v plném nasazení a s velkou mírou obětavosti, kterou ocenili i pasivní příznivci volejbalu z povzdálí.

Po urputných bojích byli odměněni všichni sportovci nejen dobrým pocitem ze hry, ale i věcnými cenami a diplomy, za což patří poděkování rektorátu UHK. Putovní pohár rektora UHK získali jednoznačným herním výkonem Herkulové bez porážky s bodovým součtem 6, druhé místo obsadili Mámové – součet bodů 4, bronzoví skončili Torpéda se součtem bodů 3. Poděkování patří též pomocníkům hlavních organizátorů – studentům FIM, kteří pomáhali na jednotlivých kurtech a přispěli tak ke zdárnému průběhu a včasnému plánovanému ukončení celého turnaje.

Děkujeme všem zúčastněným, přejeme spoustu dalších sportovních zážitků, zachování tradice našeho volejbalového turnaje a v příštím roce se budeme těšit na vaši účast.