Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 9/2009, vyšlo 27.11.2009

Putovní pohár se stěhuje k farmaceutům

V pátek 13. listopadu se konal tradiční volejbalový turnaj smíšených družstev „O pohár rektora UHK“ ve sportovní hale Slávie.

Turnaj je každoročně pořádán Katedrou rekreologie a cestovního ruchu ve spolupráci s Katedrou tělesné výchovy a sportu UHK. Jednalo se již o 13. ročník turnaje, který se pořádá u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a letos i u příležitosti padesáti let vysokoškolského vzdělávání učitelů v Hradci Králové. O turnaj je každoročně velký zájem a letos se přihlásilo 27 týmů, ale z kapacitních důvodů jsme museli 7 týmů odmítnout. Deset týmů bylo z PdF, osm z FIM a dva týmy z FaF. Na slavnostní zahájení přijala pozvání i paní prorektorka PaedDr. Monika Žumárová, Ph.D., která byla mile potěšena velikým zájmem studentů o tuto akci.

Hrací systém byl navržen, jako každoročně, tak, aby si všechny týmy dobře zahrály. Základní část byla hrána v pěti skupinách na dva hrané sety do 15 bodů. Zápasy o konečné umístění se hrály na dva vítězné sety, a tak si většina týmů zahrála 6 utkání. Po velkých bojích ve skupinách a ve čtvrtfinále, kde byly k vidění krásné herní kombinace, se do semifinále probojovali Mámové (FaF), kteří porazili Hradečáky (FIM) v poměru 2:0. Ve druhém semifinále stejným poměrem zvítězili Herkulové (FIM) nad týmem Smrtící údery (FIM). V divácky velmi atraktivním finále porazili Mámové 2:0 na sety loňské vítěze z týmu Herkulové a putovní pohár se tak po dlouhé době stěhuje na rok mimo FIM. V utkání o 3. místo zvítězili Hradečáci nad Smrtícimi údery 2:0.

Těší nás, že se každým rokem zvyšuje počet přihlášených týmů a tato sportovně-společenská událost se zařadila k oblíbeným akcím studentů hradeckých vysokých škol. Chtěli bychom poděkovat rektorátu, který finančně podpořil tento turnaj, a také studentům KRCR, kteří se starali o hladký průběh turnaje. Zájem studentů o sport je veliký a já pevně věřím, že do budoucna bychom mohli pořádat více sportovních akcí, které si v srdcích studentů získají své místo.