Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 5/2010, vyšlo 01.10.2010

Úspěchy na Akademickém mistrovství v Praze

V polovině června 2010 se v Praze konalo Akademické mistrovství České republiky. Her se zúčastnilo celkem přibližně 2300 sportovců a 150 trenérů z 37 českých vysokých škol.

Ti nejlepší si z her odvezli více než 400 medailí z 25 soutěží a množství kvalitních cen. Nechyběli ani sportovci z královéhradecké univerzity. Z Fakulty informatiky a managementu bylo na hrách 15 sportovců. K hladkému průběhu sportovních soutěží jistě přispělo krásné počasí. Hry byly určitě důstojnou součástí oslav 100. výročí trvání vysokoškolského sportu v Čechách.

Nejlépe se dařilo Martinu Vohralíkovi, studentovi oboru Informační management (IM), který získal zlatou medaili v judu do 90kg. Studentka oboru Sportovní management (SM) a česká reprezentantka v běhu na lyžích Eva Nývltová si doběhla pro druhé místo v běhu na 3000m a také skončila na pěkném čtvrtém místě v triatlonu. Bronzovou medaili získal další student oboru IM, Petr Stojanov, v trojskoku.

Z dalších výsledků zmiňuji 5. místo Dany Valáškové (SM) z badmintonu, 7. Místo Pavla Dymáka (IM) z běhu na 5000m, 11. místo Lenky Mechlové (SM) z orientačního běhu – krátká trať a 13. místo Aleše Malého (IM) v orientačním běhu – klasická trať.

Všem úspěšným sportovcům blahopřejeme a doufáme, že budou moci i nadále reprezentovat naši fakultu na akademických hrách v příštím roce. Dále vyzýváme další sportovce, kteří mají chuť reprezentovat FIM na akcích podobného typu, nechť se obrátí na Mgr. Hrušu (Katedra rekreologie a cestovního ruchu), který je odpovědný za akademický sport na fakultě.