Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 7/2010, vyšlo 09.12.2010

Putovní pohár opět k farmaceutům

V pátek 12. listopadu 2010 se konal tradiční volejbalový turnaj smíšených družstev „O pohár rektora UHK“ ve sportovní hale Slávie. Turnaj je každoročně pořádán Katedrou rekreologie a cestovního ruchu ve spolupráci s Katedrou tělesné výchovy a sportu UHK.

Tato akce se koná každoročně u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a letos se jednalo již o 14. ročník. Turnaje se zúčastnilo 16 družstev, devět bylo z PdF, šest z FIM a jedno z FaF. Hrací systém byl navržen tak, aby si všechna zúčastněná družstva dostatečně zahrála. Základní část turnaje byla hrána v čtyřech skupinách na dva hrané sety do 15 bodů, utkání o konečné umístění se hrála na dva vítězné sety, a tak všechna družstva absolvovala 6 utkání.

Po velkých bojích ve skupinách a ve čtvrtfinále, kde byly k vidění krásné herní kombinace a mnohdy i sympatické týmové herní výkony, se do semifinále probojovali Mámové (FaF), kteří porazili Kalikarty (FIM) v poměru 2:0. Ve druhém semifinále stejným poměrem zvítězili Plácači (PdF) nad týmem Marná snaha (FIM). V divácky velmi atraktivním finále porazili Mámové, loňští vítězové, 2:0 na sety tým Plácači a putovní pohár se tedy opět stěhuje mimo UHK. V utkání o 3. místo zvítězili Kalikarty nad Marnou snahou 2:0.

Průběh turnaje potvrdil zájem studentů o vysokoškolský sport a skutečnost, že tato sportovně-společenská událost patří již dlouho k tradičním  jistotám podzimního sportovního kalendáře UHK. Organizátoři turnaje děkují  jak Rektorátu UHK za ekonomickou podporu turnaje, tak studentům KRCR a KTVS, kteří se starali o hladký průběh turnaje.