číslo 11/2003, vyšlo 01.11.2003

XXII. letní světová univerziáda v Daegu

Ve dnech 21. – 31. srpna 2003 se v jihokorejském Daegu konala již XXII. Letní světová univerziáda.

Zúčastnilo se jí 6659 sportovců a činovníků ze 174 zemí. Českou republiku zde reprezentovalo celkem 76 sportovců a je potěšitelné, že 4 z nich byli studenty naší univerzity.
Čeští vysokoškoláci získali na této univerziádě celkem 6 medailí (tři zlaté a tři bronzové) a v celkovém pořadí zúčastněných zemí obsadili velmi pěkné 15. místo vzhledem k tomu, že v řadě států považují univerziádu za jeden z prostředků k vyjádření vyspělosti národa.

Zlaté medaile pro naši výpravu získala Ilona Hlaváčková (plavání) na 50 a 100 m znak a Roman Oravec (atletika) v běhu na 800 m, bronzové potom Michaela Hejnová (atletika) v sedmiboji, Jiří Vojtík (atletika) v běhu na 200 m a mužstvo fotbalistů.
Kromě plavání, atletiky a fotbalu mužů se naši sportovci ještě zúčastnili soutěží v basketbale mužů i žen, judu, šermu, tenisu a taekwon-du.
A jakých výsledků dosáhli studenti Univerzity Hradec Králové?
Radovan Kroulík, kapitán fotbalového týmu UHK, přivezl jako jediný medaili, a to bronzovou za 3. místo, plavkyně Jana Myšková obsadila 6. místo na 100 m v. zp. a 14. místo na 50 m motýlek, basketbalistka Tereza Brantlová skončila se svým týmem na 7. místě a taekwon-distka Iva Procházková obsadila 9. – 16. místo.