Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 5/2011, vyšlo 04.07.2011

Boj o postup sledoval i rektor univerzity

Vyrovnaný zápas fotbalistů rivalských škol rozhodli pro sebe domácí až v závěru; nováček Sochor otočil vývoj zápasu; hradečtí studenti postoupili na X. České akademické hry do Prahy.

Univerzita Hradec Králové  - Univerzita Pardubice

3          :         1 ( 0 : 1 )

Na výborně upraveném pažitu hradecké Slávie se v kvalifikaci o postup na letošní České akademické hry (ČAH) utkali tradiční rivalové. Domácím se prakticky rozpadla obrana, která v předchozích dvou letech významně přispěla k zisku zlatých a stříbrných medailí z Akademického mistrovství ČR.

Přesto to byli domácí, kteří si v úvodu utkání vynutili mírnou územní převahu. V 6. min střílel Václavek nad branku hostí, nic nebylo ani z průniku Veselky o minutu později. Pardubičtí zahrozili poprvé v 9. min, jejich střelu však brankář Mareček vyrazil. Velkou šanci měli hradečtí v 10. min, kdy centr Václavka přihrával Hejzlar hlavou Hubičkovi, ale ten, rovněž hlavou, přestřelil.

V 19. min rychlý brejk soupeře ještě Mareček zlikvidoval, ale ve 21. min již nestačil na výborně zahraný volný přímý kop Melechovského 0 : 1.

Domácí, ve snaze co nejrychleji vyrovnat, začali zběsile útočit, ale do jejich otevřené obrany podnikal soupeř velmi nebezpečné protiútoky. Naštěstí skóre se již do poločasu nezměnilo.

Druhý poločas začali domácí náporem. Střídající Jindra ve 46. min zatáhl míč, předložil před branku Hejzlarovi, ale jeho gólovou koncovku brankář hostí Zahradník skvěle zlikvidoval.

Pardubičtí se v této fázi zápasu pouze bránili a nedostali se prakticky na dostřel Marečkovy branky. V 55. min vystřídal Siebera Sochor, postavil se do útoku k Hubičkovi a Hejlar byl stažen do zálohy. Tento tah se osvědčil. V 62. min ještě rychlík Sochor netrefil branku hostí, ale o minutu později již přeloboval vyběhnutého Zahradníka a vyrovnal 1 : 1. Nápor Hradce pokračoval. V 70. min však  neproměnil svoji další šanci  šanci Hubička. Pardubičtí  zahrozili v 72. min jejich střela z dálky však těsně minula hradeckou branku.  V 75. min přesprintoval Sochor pardubického obránce, v pokutovém území  byl sražen a Nejman z penalty posunul domácí do vedení 2 : 1.

V 85. min opět Sochor ukázal záda všem pardubickým obráncům, jeho střelu brankář hostí vyrazil a Hubička z hranice pokutového území trefil pouze do tyče. Postupovou pojistku tak dal  až v 88. min  další nováček týmu Jindra, který zblízka dorazil do sítě centr Friedla 3 : 1.

Souboj o míč hradeckého Jakuba Lána (žlutý dres a pardubického kapitána Jiřího Slováčka (červený dres))Fotbalové mušstvo studentů Univerzity PardubiceFotbalové mužstvo studentů Univerzity Hradec Králové v kvalifikaci na X. České akademické hry 2011. Stojící zleva Petr Motyčka, Martin Hruška, Ondřej Nejman, Ondřej  Krempa, Jakub Lán, kapitán týmu Michael Mařas, Vojtěch Mareček, Lukáš Hubička, Filip Stieber, Petr Veselka a trenér Vojtěch Dlabáček, v podřepu zleva Miroslav Jindra, Martin Friedl, Marek Lášek, Jakub Sochor a Jindřich Václavek.

Hradečtí studenti tak před zraky rektora univerzity docenta Josefa Hynka   a vedoucích tělovýchovných  kateder PdF a FIM Pavla Šmída a Bohumila Půži opět vybojovali postup na ČAH.