Telegraf - elektronický časopis Fakulty informatiky a managementu UHK

Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 5/2012, vyšlo 08.11.2012

Sportovní management blíže praxi

Grant na podporu studentů oboru sportovní management, který je financován z ESF, se přehoupl do své druhé poloviny. Cílem projektu je připravit studenty oboru SMNG na praxe k vybraným subjektům v oblasti sportu, rekreace a wellness.

Příprava na praxe probíhá v rámci několika přípravných kurzů, které se většinou konají mimo Hradec Králové. Jsou to kurzy: Nových letních sportů, Nových zimních sportů, Managementu, techniky a administrativy sportovního klubu, Animace sportovních aktivit, Psychologie sportu, Adrenalinových sportů, Fyzické přípravy a postzátěžové relaxace a První pomoci a vodní záchrany.

Kurz První pomociJako velice přínosný kurz byl studenty označen kurz První pomoci a vodní záchrany, který se konal pod vedením zkušených lektorů České červeného kříže. Kurz se konal na jaře a byl prakticky orientovaný, založený na simulovaných ukázkách. Po absolvování tohoto kurzu studenti získali licenci zdravotník zotavovacích akcí. Dalším kurzem v jarním období byl Kurz Nových letních sportůkurz Adrenalinových sportů, který se konal v lanovém centru Harrachov. Kurz byl zaměřen na práci s klienty v lanových centrech, na zvládnutí základních technik přípravy, vedení a záchrany. Dále byli studenti školeni ve vedení klientů při základních horolezeckých a teambuildingových aktivitách. Studenti mohli získat licenci instruktor lanového centra, která má v dnešní době poměrně široké spektrum využití. Také kurz Nových zimních Kurz adrenalinových sportůsportů byl hodnocen jako vydařený. Byl zaměřen na výuku lyžování malých dětí a uskutečnil se v Rokytnici nad Jizerou v areálu Studenov. Studenti byli rozděkeni do dvou skupin a pracovali s dětmi z mateřských škol. Studenti měli dále možnost si vyzkoušet a osvojit metodiku dalších zimních sportů jako např.: snowboarding, curving, telemarking a snowtubing, kterou budou potřebovat u mnoha poskytovatelů během zimní praxe.

Své nabyté dovednosti a znalosti poté studenti uplatnili v rámci povinných týdenních praxí. Mohli si vybrat místo i poskytovatele praxe, dle svých budoucích preferencí. Dle závěrečných zpráv a zpětných vazeb od poskytovatelů se domníváme, že firmy byly s působením studentů naší univerzity spokojeny. Vysoce hodnotili především komunikační dovednosti a úroveň jejich dovedností pro práci s českou i zahraniční klientelou.

Pevně věříme, že budou poskytovatelé se studenty spokojeni a že se přípravné kurzy pozitivně promítnou do úrovně jejich schopností v práci s klienty.   

Petr Hruša      

Článek byl zobrazen 772x.


 
redakční rada: Ing. Věra Palánová, doc. Ing. Václav Janeček, CSc.
© 2005 Fakulta informatiky a managementu