číslo 9/2004, vyšlo 01.06.2004

Fotbalisté UHK opět vyhráli oblastní přebor

Také ve III. ročníku Českých akademických her nebude chybět fotbalový tým Univerzity Hradec Králové. Rozhodly o tom výsledky,

kterých mužstvo dosáhlo v rámci oblastního přeboru Gambrinus akademické ligy.
Tito studenti totiž bez ztráty bodu vyhráli svoji skupinu a kvalifikovali se tak, z 20 přihlášených mužstev rozdělených do pěti skupin, mezi 6 nejlepších celků České republiky (pořadatel ČAH má účast zajištěnu), které budou bojovat o titul a postup na Akademické mistrovství Evropy univerzitních týmů.
Ve skupině nazvané Čechy I. se střetli s týmy TU Liberec a UK Hradec Králové (společný tým farmaceutické a lékařské fakulty), když celek UJEP Ústí nad Labem na poslední chvíli svoji účast v soutěži odřekl. Soutěž se hrála systémem podzim – jaro.
Po podzimních výsledcích UHK – UKHK 11 : 2, UHK – TU Liberec 3 : 1 a UKHK – TU Liberec 1 : 3 měly rozhodnout jarní odvety. Celek UK Hradec Králové prohrál v Liberci vysoko 9 : 1, a tak měly o postupu rozhodnout zbývající zápasy celku UHK.

UK Hradec Králové - Univerzita Hr. Kr.
0 : 6 ( 0 : 0)
V prvním poločase ještě domácí, i když se štěstím, odolávali tlaku hostí. Ve druhé půli ale již nestačili. Branky Ročín 2, Zinke 2, Ryba, Řezáč.

TU Liberec - Univerzita Hradec Králové
3 : 5 ( 2 : 2)
V tomto utkání se mělo rozhodnout o vítězi skupiny a postupujícím na České akademické hry. Úvod vyšel lépe domácím, kteří hnáni početnou diváckou kulisou se díky levačce Stejskala ujali vedení 2 : 0 a tento výsledek jim zaručoval postup.
Hradečtí studenti však i přes nepřízeň rozhodčího dokázali výsledek otočit a oblastní přebor vyhrát. Branky: 2 Stejskal, Kopp – 2 Rőhrich, Haken, Šorfa, Kolčava.