Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 10/2004, vyšlo 01.10.2004

Mistrovství České Republiky v extrémním víceboji družstev

V českých Budějovicích a jejich okolí proběhlo v druhé polovině srpna Mistrovství České Republiky v extrémním víceboji družstev, kterého se zůčastnilo i družstvo UHK ve složení David Chaloupský,

Pavlína Chalouská, Václav Husák a Libor Kříž.
Přes loňské vítězství v tomto závodě, nepatřili letos borci z UHK k favoritům, neboť účast potvrdily týmy nejen domácí (včetně špičkového evropského týmu Salomon/OpavaNet), ale i týmy ze Slovenska, Maďarska, Polska, Holandska a Francie. Navíc se letošní ročník lišil od loňského v délce závodu, která je charakterizovaná limitem pro jeho absolvování- ten byl letos prodloužen z 27 na 75 hodin.
Cesta do cíle, která měřila téměř 300 kilometrů, vedla přes úspěšné překonání všech nástrah na trati v podobě mnoha různých disciplín.
Základem byly tři pěší etapy (12 + 35 + 60 km) a etapy na horském kole (15 + 70 + 35 km), dále pak kolečkové brusle (20 km), rafty na slalomovém kanále, hydrospeedy tamtéž, kanoe s naloženými horskými koly (35 km), orientační běh v jeskyních, lezení na skalách, výstupy na svislém laně a vysoké lanové dráhy a v neposlední řadě také plavání (2 km) vše podlě mapy a buzoly, tedy s vlastní navigací.
Přestože závod probíhal "pouze" tři dny, přípravy na něj začaly již v zimě a vyvrcholily dvěma dny příprav těsně před závodem - přípravou materiálu a jídla do cíle jednotlivých etap. Před startem bylo též třeba zvolit strategii, která v takové konkurenci povede k úspěchu. Touto strategií bylo pro náš tým pokusit se nespat.
Díky téměř bezchybným výkonům se tým UHK držel od prvních disciplín na špičce závodního pole, kde díky skvělým výkonům všech čtyř závodníků, zkušenostem a týmovénu duchu zůstal až do cíle, kde až po urputném boji podlehl téměř na cílové pásce francouzskému týmu La Clusaz a po třiceti šesti hodinách závodění beze spánku obsadil báječné třetí místo a naučil psát Univerzita Hradec Králové nejen Francouze, ale i ostatní poražené týmy.

Další úspěch zaznamenal tým UHK na terénním kvadriatlovu PILSENMAN, kde ve složení Vodní muž (plavání a kajak) - David Chaloupský, Biker - Libor Kříž a Běžec - Jan Barochovský zvítězil jak v kategorii štafet, tak celkově, když David Chaloupský přidal ještě druhé místo v kategorii jednotlivců.