čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 12/2004, vyšlo 01.12.2004

Putovní pohár rektora UHK zůstal na FIMU

Katedra rekreologie a cestovního ruchu FIM UHK ve spolupráci s katedrou tělesné výchovy a sportu

uspořádaly dne 16. 11. 2004 již 8. ročník volejbalového turnaje o putovní pohár rektora UHK. Jedná se o tradiční turnaj smíšených družstev pořádaný ke Dni boje za svobodu a demokracii.
Do turnaje se přihlásilo rekordních 18 družstev reprezentujících svoje fakulty. Největší zastoupení měla Fakulta informatiky a managementu UHK (8 družstev), 7 družstev zastupovalo Pedagogickou fakultu UHK, 2 družstva byla z Farmaceutické fakulty UK a jedno družstvo bylo ze Zemědělské školy v Chrudimi. Obhájce prvenství z posledního ročníku Univerzita Pardubice se do turnaje nepřihlásil.
Hala Slávie, ve které se turnaj pořádal, praskala po celý den ve švech. Hrálo se na šesti kurtech, což je maximální počet, který se do haly vejde. Hrací systém turnaje byl vytvořen tak, aby si všechna družstva co nejvíce zahrála, což se podle mého názoru podařilo.
Přestože tato akce byla především společenskou záležitostí, jsem moc rád, že sportovní výkony a nasazení všech hráčů byly obdivuhodné, místy až strhující.

Po tuhých bojích v základních, rozřazovacích a semifinálových skupinách se finále stalo čistě fakultní záležitostí, když se do něj probojovala družstva Směska a POHA + hosté reprezentující FIM. Nakonec se po velice vyrovnaném utkání radovala Směska (Libuše Bažantová, Markéta Hladíková, Gabriela Jahodová, Michaela Nývltová, Radim Bednář, Robert Rössler, Jan Sejkova, Jiří Svoboda), která vyhrála 2:0 na sety. Vybojovali si tak hodnotné ceny a putovní pohár, jenž bude na rok k vidění na KRCR. V zápase o třetí místo vyhrálo družstvo Už (PdF) nad Koláčkovi (FIM) také 2:0.
Závěrem bych chtěl dodat, že počet účastníků poukazuje na velikou oblíbenost tohoto sportu mezi vysokoškoláky. Také jsem moc rád, že všichni hráči přežili turnaj ve zdraví, nikomu se nic vážného nestalo a malé ranky se brzy zahojí.
Pevně věřím, že se na příštím ročníku sejdeme také v tak hojném počtu jako letos. Veliké poděkování patří rektorátu a vysokoškolskému sportovnímu klubu, kteří se podílely na cenách, paní Vláškové (KTVS) a studentům 2. ročníku sportovního managementu FIM za velikou pomoc při organizaci turnaje.