Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 7/2005, vyšlo 01.05.2005

Vysoké vítězství fotbalistů UHK

Odveta s hradeckým rivalem skončila jednoznačným vítězstvím hostujícího týmu. O postupu na České akademické hry se rozhodne v posledním zápase v Liberci.

UK Hradec Králové - Univerzita Hradec Králové
0 : 9 ( 0 : 2 )

Sestava UHK:
Čejchan (75. Hudec) – Včelák, Matějka, Seifert, Třešňák – Handa (60. Tůma), Haken, Zinke – Metelka, Rőhrich

Na fotografii vítězného týmu z utkání UK HK - UHK stojí zleva asistent trenéra Mgr. Petr Hruša, Tomáš Handa, Radek Třešňák, Vojtěch Hudec, Jaroslav Matějka, Ernest Seifert, Jan Metelka a trenér Dr. Vojtěch Dlabáček, Ph.D.. v podřepu zleva Radek Rőhrich, Daniel Zinkde, Petr Novák, Michal Haken, Lukáš Včelák a  Martin Tůma
Na umělé trávě Malšovického stadionu došlo k dalšími střetnutí v rámci oblastního přeboru VŠ hraného pod hlavičkou Gambrinus akademické ligy ve fotbale.
Tým Univerzity HK od počátku střetnutí zatlačil domácí do defenzivy, ale v koncovce se dlouho nemohl prosadit. V 15. min mířil vedle Metelka a stejně neúspěšně skončila i akce Zinkeho a Matějky v 18. min. Šanci Rőhricha ve 22. min potom zmařil domácí brankář.
Skóre se měnilo až ve 28. min, kdy akci stejného hráče zakončil střelou z úhlu Novák 0: 1. Domácí se k ohrožení branky soupeře prakticky nedostali. Naopak hosté dál vytrvale útočili. Zinkeho střelu z dálky ve 30. min domácí brankář vyrazil a ve 35. min po střeleckém pokusu Handy mu pomohla tyč jeho branky. Ve 43. min však již na hlavičku stejného hráče nedosáhl 0 : 2.

Druhý poločas tlak hostí ještě zesílil a projevilo se to i na výsledku. Ve 47. min zahráli domácí v pokutovém území rukou a z penalty Zinke zvýšil na 0 : 3. V 50. min po dorážce Matějky to bylo již 0 : 4 a o deset minut později po průniku Zinkeho již 0 : 5. V 62. min vystřelil z hranice pokutového území přesně k tyči střídající Ryba a zvýšil na 0 : 6. V 70. min se prosadil po kombinaci i nováček v reprezentačním dresu UHK Tůma 0 : 7. V 73. min odpískal rozhodčí po faulu na Zinkeho další pokutový kop a Ryba se nemýlil 0 : 8. O minutu později domácí nastřelili břevno branky hostí a dorážku brankář Hudec kryl. Skóre uzavřel v 88. min po samostatném úniku Ryba.