Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 8/2005, vyšlo 16.05.2005

Fotbalisté UHK vítězi II. ročníku Gambrinus akademické ligy

Po vítězství ve skupině Čechy – severovýchod postoupili fotbalisté UHK na České akademické hry, které se konaly v Olomouci ve dnech 2. - 6.5. 2005. Zde se konal finálový turnaj za účasti 6 týmů.

Pět vítězů oblastních přeborů a tým pořádající UP Olomouc bylo nalosováno do dvou skupin, kde se první hraci den střetly každý s každým. Druhý den následovaly zápasy o celkové umístění. Hrálo se 2 x 35 minut.

Výsledky ve skupině A:
Univerzita HK - Masarykova univerzita Brno
7 : 1 ( 4 : 0 )

Sestava UHK:
Čejchan (52. Marčišin) – Včelák, Matějka, Seifert - Zinke, Haken, Novák, Ryba, Kolčava – Karnay, Rőhrich (60. Handa)
Úvod utkání byl vyrovnaný. V 18. min však napřáhl takřka od středového kruhu Karnay a překonal vyběhnutého brankáře brněnských 1 : 0. Soupeř otevřel hru a toho využili hradečtí a do poločasu přidali další branky Zinke, Karnay a Ryba.
Také ve II. poločase pokračoval brankostroj týmu UHK. Na 5 : 0 zvýšil po kombinační akci Ryba. Poté soupeř z ojedinělého protiútoku snížil na 5 : 1. V závěru utkání se dvakrát prosadil střelecky disponovaný Zinke a upravil na konečných 7 : 1.

Univerzita HK – Univerzita Palackého Olomouc
1 : 0 ( 1 : 0 )

Čejchan – Včelák, Matějka, Seifert, Novák – Zinke, Haken, Ryba, Kolčava – Karnay, Rőhrich
Utkání s domácím týmem, který již měl za sebou vítězný zápas s MU Brno 2 : 1, mělo rozhodnout o konečném pořadí ve skupině. Hradeckým hráčům stačil k postupu do finále i nerozhodný výsledek.
Obě mužstva hrála se zajištěnými obranami a tak se ofenzivní hráči velmi těžko prosazovali. Velmi důležitý první gól vstřelil ve 27. min po samostatné akci střelecky disponovaný Karnay, který z ostrého úhlu napálil míč od břevna do sítě 1 : 0.
Ve druhé půli olomoučtí hráči vyvinuli výrazný tlak, ale střelecky se proti dobře hrající hradecké obraně na čele s brankářem Čejchanem neprosadili. Skóre utkání se tak již do konce zápasu nezměnilo a jeho výsledek tak jajistil hráčům UHK po pěti letech opět účast ve finále.

3. TU VŠB Ostrava 0 bodů skóre 0 : 5

Druhý hrací den následovala utkání o umístění. V zápase o 5. místo porazila MU Brno TU VŠB Ostrava 7 : 4, v utkání o 3. místo zvítězila domácí UP Olomouc nad FTVS Praha 3 : 1 a pak již přišlo na řadu finále.

Univerzita HK – Jihočes. univerz. České Budějovice
5 : 0 ( 2: 0 )

Od úvodu střetnutí si hradečtí studenti vynutili územní převahu. Obrana soupeře však dlouho odolávala. Příležitosti Ryby v 15. min a Karnaye v 16. min ještě brankou neskončily. Ve 25. min ale kapitán hradeckého týmu Ryba zatáhl míč po pravé straně, přihrál do pokutového území Karnayovi a ten otevřel skóre 1 : 0. Ve 27. min se vyznamenal brankář Čejchan, který kryl nebezpečnou střelu hostí.
Ve 34. min se opět uvolnil v pokutovém území Ryba, jeho prdkou přihrávku přenechal Rőhrich nabíhajícímu Hakenovi a ten zvýšil na 2 : 0. Soupeř se v těchto fázích zápasu střelecky neprosadil a byli to opět východočeši, kteří po změně stran svůj náskok ještě zvýšili. Ve 45. zužitkoval kombinační akci nabíhající Zinke a zvýšil na 3 : 0, v 55. min našel Karnay před brankou soupeře volného Rybu a ten nezaváhal 4 : 0 a skóre utkání uzavřel opět po přihrávce Karnaye zinke 5 : 0.

Stojící zleva: asistent trenéra Mgr. Petr Hruša, Likáš Včelák, Dalibor Karnay, Jaroslav Matějka, Ondřej Čejchan, Marek Ryba, Ernest Seifert, Tomáš Handa a trenér Dr. Vojtěch Dlabáček, Ph.D., v podřepu zleva: Radek Rőhrich, Jan Kolčava, Daniel Zinke, Michal Haken, Petr Novák a Michal Blažej
Na základě tohoto vysokého vítězství se stali hráči Univerzity Hradec Králové zaslouženě vítězi II. ročníku Gambrinus akademické ligy a převzali z rukou pořadatele a sponzorů zlaté medaile a věcné ceny.