Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 14/2005, vyšlo 01.12.2005

Volejbalový turnaj o pohár rektora UHK

Katedra rekreologie a cestovního ruchu ve spolupráci s katedrou tělesné výchovy a sportu uspořádali dne 16.11.2005 9. ročník volejbalového turnaje o putovní pohár rektora UHK. Jedná se o tradiční turnaj smíšených družstev pořádaný ke Dni boje za svobodu a demokracii.

Do turnaje se přihlásilo 16 družstev reprezentujících svoje fakulty. Největší zastoupení měla, jako každý rok, Fakulta informatiky a managementu UHK (8 družstev), 6 družstev zastupovalo Pedagogickou fakultu UHK, 2 družstva byla z Farmaceutické fakulty UK.

Hala Slávie, ve které se turnaj každoročně pořádá, praskala po celý den ve švech, hrálo se na pěti kurtech. Zahájení turnaje byl přítomen i děkan FIM doc. RNDr. Josef Hynek, MBA, Ph.D. protože rektorka UHK doc. RNDr. Jaroslava Mikulecká, CSc. byla na služební cestě. Hrací systém turnaje byl vytvořen tak, aby si všechna družstva co nejvíce zahrála, což se podle mého názoru  podařilo. Přestože tato akce byla především společenskou záležitostí, jsem moc rád, že sportovní výkony a nasazení všech hráčů byly obdivuhodné, místy až strhující. Po tuhých bojích v základních, rozřazovacích a semifinálových skupinách se do finále probojovala družstva Herkulové z FIM a Na nás s helmami z PdF. Nakonec se po velice vyrovnaném utkání radovali Herkulové, kteří vyhráli 2:0 na sety. Vybojovali si tak  hodnotné ceny a putovní pohár, jenž bude na rok k vidění opět na KRCR. V zápase o třetí místo vyhrálo družstvo FAF UK (FaF) nad Alzheimerem (PdF) také 2:0.

Na závěr bych chtěl dodat, že počet družstev poukazuje na velikou oblíbenost tohoto sportu mezi vysokoškoláky. Také jsem moc rád, že všichni hráči přežili turnaj ve zdraví a nikomu se nic vážného nestalo. Pevně věřím, že se na příštím, jubilejním, X. ročníku sejdeme také v tak hojném počtu jako letos. Veliké poděkování patří rektorátu, paní Vláškové (KTVS) a studentům 2. ročníku sportovního managementu FIM za  pomoc při organizaci turnaje.