Telegraf - elektronický časopis Fakulty informatiky a managementu UHK

Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 4/2006, vyšlo 16.03.2006

Ve prospěch propojení teorie a praxe

Katedra rekreologie a cestovního ruchu Fakulty informatiky Univerzity Hradec Králové se stala na období od 01.09.2005 do 31.08.2007 spoluřešitelem grantu Restrukturace oboru a inovace curricul studijního oboru Rekreologie.

 

 

Po více než desetileté existenci  studijního oboru Sportovní management na Katedře rekreologie a cestovního ruchu FIM UHK a obdobných bakalářských, či magisterských studií na jiných fakultách v ČR vznikla nezbytná potřeba restrukturovat a inovovat jednotlivá studijní curricula ve prospěch propojení teorie a praxe i zkvalitnění práce celého systému.

Projekt „Restrukturace oboru a inovace curricul studijního oboru Rekreologie“ byl přijat Evropským sociálním fondem EU a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a těmito institucemi je také financován.

Hlavním řešitelem projektu je Fakulta tělesné kultury UP v Olomouci pod vedením prof. PhDr. B.Hodaňe, CSc., spoluřešiteli jsou Fakulta sportovních studií MU v Brně, Pedagogická fakulta Ostravské Univerzity, Pedagogická fakulta Technické Univerzity v Liberci a Katedra rekreologie a cestovního ruchu Fakulty informatiky a managementu UHK.

Hlavními cíli projektu jsou:

1. Inovace skladby a obsahu stávajících curricul bakalářských a tvorba na ně navazujících curricul magisterských vzhledem k možnostem uplatnění na trhu práce, rekvalifikace umožňující přechod na doktorské studium a eventuální uplatnění ve VŠ oblasti, modulové zabezpečení umožňující snazší mobilitu a kompatibilitu odpovídající studiím evropským zdůvodněné nutností společné evropské kvalifikace.

2. Zpracování všech curricul a tvorba jim odpovídajících studijních materiálu i přístrojového zabezpečení (včetně multimediálního a e-learningu).

3. Zavedení inovovaných materiálů do výuky – proškolení cílové skupiny.

4. Prohloubení spolupráce s odběratelskými institucemi nejen z důvodu řešení stránky obsahové, ale i možného zapojení specialistů z praxe do výuky.

 

Jedním z požadavků grantového projektu bylo vytvoření 20 - 25 členných cílových skupin z řad studentů výše jmenovaných fakult. Z KRCR se úvodního dotazníkového šetření zúčastnili všichni studenti oboru sportovní management. Do cílové skupiny, která bude na projektu participovat po celé dva roky existence projektu, bylo následně zařazeno 25 zájemců.

Vzhledem k formulovaným cílům a úkolům je projekt realizován ve dvou na sebe navazujících etapách. První etapa má charakter analýz, jejichž výsledky tvoří východiska pro splnění etapy druhé.

Vytvoří se tak zcela nové, navzájem prostupné programy, které mají umožnit jak vstup do praxe, tak možnost dalšího studia. Celé pojetí programu bude také koncipováno vzhledem k požadavkům celoživotního vzdělávání.

Bližší informace o projektu a postupu jeho řešení naleznete na nástěnce KRCR ve druhém patře budovy FIM UHK a také na www stránkách hlavního řešitele grantu: http://www.ftk.upol.cz/katedry/krl/projekt06. Grantové materiály včetně fotografií z akcí jsou  také na H/UKAZKY/KRCR/GRANT ESF EU A MŠMT ČR.


Blahoslav Komeštík, Bohumil Půža
spoluřešitelé grantu z KRCR FIM UHK 

 

 

 


 
redakční rada: Ing. Věra Palánová, doc. Ing. Václav Janeček, CSc.
© 2005 Fakulta informatiky a managementu