Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 13/2007, vyšlo 01.12.2007

Noční Kufrování 007

Dne 13.listopadu 2007 se v oblasti Biřičky, Nového Hradce uskutečnil již 8.ročník oblíbeného nočního orientačního běhu ve smíšených dvojicích.

V podvečerních hodinách se do Country Clubu Lucie začali scházet již nedočkaví závodníci. Letos se sešlo rekordních 60 závodících dvojic a kolem 40 ti diváků. Suma sumárum, akce se zúčastnilo přes 160 lidí.

Proběhlo přihlášení, výklad tratě, příprava ku startu, vydání map, odstartování a dále jen kvapné hledání co nejvíce kontrol...

Trať byla vylepšena oproti předchozím ročníkům deseti centimetry napadlého sněhu, čímž bylo hledání pro závodníky mírně snazší, neboť byly vidět vyšlapané stopy ke kontrolám, ale zato všichni přiběhli v značně promáčeném stavu. Organizátoři připravili 16 kontrol, z toho dvě netradiční typu chodící kontrola a kontrola schovaná v kyblíku plném hořčice.

Jako každý rok byly dvě kategorie, v nichž se soutěžilo. V kategorii Kufr se mezi sebou utkalo 45 smíšených dvojic, v kategorii Orienťák pak 15.

Nejrychlejší dvojice z kategorie Orienťák do cíle přiběhla v čase 61:39 minut, s plným počtem získaných kontrol. V kategorii Kufr do cíle dorazila nejlepší dvojice v čase 89:07 minut, také s plným počtem nalezených kontrol.

Po doběhnutí bylo pro soutěžící připraveno občerstvení v podobě gulášové polévky a teplého čaje.

Vyhlášeny byly 1. - 6. dvojice v obou dvou kategoriích. Všichni vyhlášení obdrželi hodnotné ceny od sponzorů závodu.

Jako další hřeb večera vystoupila hradecká rocková dívčí kapela K2, jenž sklidila obrovský úspěch u všech zúčastněných a přispěla tím ke spokojeně prožitému večeru! Po ní následovala taneční produkce DJ Páji a pozvolné zakončení akce.

Veliký dík patří sponzorům Nočního Kufrování 007. Jimi jsou především Cho Oju sport, T-Mapy, Gina, Dům Knihy a Infotech.

Děkujeme ze hojnou účast, pohodový průběh večera a pěkně strávenou akci!