Crossfit

Při svých toulkách po Hradci jsem se rozhodl dozvědět se něco nového o dalším z mnoha fitness center, která město nabízí. Aby to nebylo pořád to samé, rozhodl jsem se, že se půjdu mrknout do funkčního fitcentra věnujícímu se zejména Crossfitu. 

Vypravil jsem se do crossfitového "The Gym HK" a položil pár otázek jednomu ze spoluzakladatelů – Ing. Lukáši Režnému, který kromě toho, že Vás potrápí s činkou nebo na hrazdě, působí také jako doktorand na naší fakultě.

Přejděme rovnou k rozhovoru:

Pozn.: Otázky jsou zvoleny podle toho, co si myslím, že by mohlo zajímat někoho, kdo ještě o crossfitu moc neví, a chtěl by ho třeba někdy vyzkoušet.

Co je to Crossfit? 

Crossfit je vysoce intenzivní tréninkový program zahrnující elementy z jiných sportů, konkrétně gymnastiky, vzpírání, atletiky a dalších.

Proč bych si měl vybrat zrovna centrum které se věnuje Crossfitu, když je po Hradci tolík jiných fitness center?

V Gymu najdete velmi širokou paletu kvalitního vybavení – od nejmenších kettlebellů až po 44 kilový, gumovou podlahu umožňující kdekoliv odhazovat zátěže až po raritní assault bike, který dokonale prověří vaši kondici. Na skupinových lekcích vás čeká pohodová atmosféra a individuální přístup členů trenérského týmu, který je složen z lidí, kteří se crossfitu sami aktivně věnují a rádi vám pomohou zvýšit vaši zdatnost.

Pro koho je takové cvičení určené a kdo k Vám vlastně chodí cvičit? Co když jsem ve světě posilování úplný nováček?

Trénink je určen pro každého, kdo chce posunout vlastní fyzickou zdatnost, naučit se základy vzpírání, gymnastiky. Věk ani schopnosti přitom nekladou omezení, nejmladšímu členovi je 13 a nejstaršímu přes 50 let, trénují u nás profesionální sportovci tak amatéři přicházející propotit triko, rozhodující je chuť k pohybu.

Co když k Vám přijde někdo nový? Nemusí se bát, že se u Vás zraní?

Vzhledem k individuálnímu přístupu je každému nově příchozímu nastavena úroveň tréninkové zátěže odpovídající jeho schopnostem a zdravotním omezením, a tak při respektování pokynů trenéra ke zraněním u začátečníků nedochází.

Co bych měl udělat, pokud bych si chtěl Crossfit u Vás vyzkoušet?

Přijďte se k nám na trénink podívat, nebo nás kontaktujte!

http://gymhk.cz/ Facebook: The GYM HK

Chtěl bys na závěr něco vzkázat studentům FIMky?

Pokud se chcete naučit něco nového, posunout hranice vlastní výkonnosti a také si prostě užít trénink, přijďte k nám!