Univerzitní instituce

 

Studijní oddělení

Každá fakulta má své studijní oddělení. Osobně se budeš s pracovnicemi studijního oddělení setkávat při každém zápisu, kdykoli budeš potřebovat potvrzení o studiu nebo kdykoli budeš řešit studijní záležitosti.

Studijní oddělení FIM je v přízemí budovy č. 9 ("J" - "Jéčko") vlevo od vchodu.

Pokud odpověď na Tvoji otázku nenalezneš zde na webu nebo na webu fakulty, neváhej kontaktovat studijní oddělení ať už osobně nebo na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Knihovna

V knihovně je shromážděna literatura, kterou ke svému studiu jistě budeš potřebovat. Nachází se v budově č. 3 - Objektu společné výuky (na "áčku").

Ilustrační obrázek univerzitní knihovnyweb UHK

Při prvním vstupu do knihovny jako student UHK máš registraci zdarma, se kterou ti pomohou ochotné pracovnice při vstupu do knihovny. Registrací získáš účet v knihovně, který ti zjednoduší komunikaci s knihovnou. Jediné co potřebuješ je ISIC karta, nebo průkaz studenta, který budeš používat při vstupu do knihovny nadále i při vypůjčení jakékoliv knihy či k odchodu z knihovny apod.

Otevírací doba

 • Srpen PO-PÁ 9:00 – 14:00
 • Září – prosinec, leden – květen
  • PO 8:00 – 18:00
  • ÚT 8:00 – 18:00
  • ST 8:00 – 18:00
  • ČT 8:00 – 18:00
  • PÁ 8:00 – 15:00
  • SO 9:00 – 12:00 (pouze říjen-prosinec, únor-duben)

Vypůjčení knihy tedy můžeš i díky svému účtu sledovat i na internetových stránkách http://arl.uhk.cz, kde najdeš spoustu dalších možností knihovny. Studenti i ostatní uživatelé využívají tyto stránky také k prodloužení výpůjčky, která lze nejvíce 5x prodloužit, tudíž můžeš mít půjčenou knihu i na půl roku, tudíž některé učebnice si nemusíš kupovat.

Poplatky za nevrácení knihy

1. upomínka za každý nevrácený dokument 5 Kč

2. upomínka za každý nevrácený dokument 10 Kč

3. upomínka za každý nevrácený dokument 20 Kč

Zde na tomto odkazu najdeš vše, co potřebuješ v souvislosti s knihovnou, jako jsou poplatky týkající se univerzitní knihovny, jak se přihlašovat do databází, ... .

Univerzitní knihovnu tvoří jedna centrální knihovna a 3 pobočkové knihovny a 16 příručních knihoven na UHK. Pobočky: 

 • Lesákova knihovna
 • Knihovna na Katedře výtvarní kultury a textilní tvorby UHK
 • Knihovna na Katedře anglického jazyka a literatury UHK

BIBLIOBOX - Novinka od 1. srpna 2016

Knihovna ti nabízí nový způsob jak vracet své výpůjčky pomocí BIBLIOBOXU. Bude umístěn před vchodem do knihovny. Díky němu budeš moci vrátit svou výpůjčku kdykoliv, i když bude knihovna zavřená, následující den ti potom odečtou výpůjčku.

Podrobnější informace se dozvíš na univerzitním webu

Názorná ukázka vrácení knihy do Biblioboxuweb UHK 2016

Institut dalšího vzdělávání (IDV)

Úkolem Institutu dalšího vzdělávání je organizace placených kurzů v rámci doplňkové činnosti FIM UHK. Institut nabízí kurzy a školení z oblasti výpočetní techniky, cestovního ruchu, managementu, ekonomie a psychologie. Součástí nabídky jsou i jazykové kurzy a řada dalších školení. Více informací zde.

Gaudeamus

Nakladatelství Gaudeamus má funkci vydavatelskou a výrobní, která zabezpečuje tisk učebnic a skript, které určitě během svého studia budeš potřebovat. Dále tu najdeš vědecké i odborné časopisy pro potřeby univerzity. Gaudeamus najdeš v budově A místnost 31420.

Provozní doba je uvedena na stránkách: Nakladatelství Gaudeamus nebo samozřejmě tuto informaci můžeš vyčíst při vstupu do prostor Gaudeamu.

Další vychytávkou je, že Gaudeamus má své stránky na Facebooku, kde jsi informován o nově vydaných publikacích či o akcích konajících se v Hradci Králové. Na níže uvedené stránce je uveden seznam učebních textů, které se v nakladatelství vyskytují. Dále si zde tyto výtisky můžeš objednat

Centrum služeb

Pokud budeš mít problém při práci v počítačové síti UHK, přečti si naše návody zde. Nenajdeš-li v nich odpověď nebo nemáš-li momentálně přístup k internetu, obrať se na Centrum služeb. Stejně tak, pokud budeš potřebovat kopírovat nebo tisknout, jistě centrum služeb navštívíš.

Centrum služeb UHK na budově J

Budova J, 2. podlaží, místnost 224, naproti učebně J08, kontaktní mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: +420 493 332 234

Provozní doba Centra služeb 

Letní a zimní semestr:
Po – Pa   8.00 – 12.30 a 13.00 – 16.00    So – zavřeno

Zkouškové období + září
Po – Pá   8.00 – 12.30 a 13.00 – 16.00    So – zavřeno

Poskytované služby:

 • tiskové služby – černobílý i barevný tisk a kopírování, skenování do e-mailu,
 • změna hesla a odblokování studentských uživatelských účtů,
 • podpora při bezdrátovém připojení do sítě Wifi na UHK,
 • kroužková vazba,
 • dobíjení kreditu na tisk a kopírování.

Centrum služeb UHK na budově A

Budova A, místnost 1190 vedle knihovny UHK, kontaktní mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: +420 493 331 383

Provozní doba Centra služeb UHK:

Letní a zimní semestr:
Po – Pá   7.30 – 12.00 a 13.00 – 18.00 hod.     So  –  8.00  – 14.00 hod.

Zkouškové období + září
Po – Pá   8.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hod.     So  – zavřeno

Více informací včetně aktualit na: https://www.uhk.cz/csuhk

Poskytované služby:

 • výroba, distribuce a revalidace identifikačních karet,
 • tiskové služby – černobílý i barevný tisk a kopírování, skenování do e-mailu,
 • změna hesla a odblokování studentských uživatelských účtů,
 • podpora při elektronickém odevzdávání kvalifikačních prací do eVŠKP,
 • možnost objednání tisku a vazby kvalifikačních prací prostřednictvím diplomky.uhk.cz,
 • výdej vytištěných a do pevné vazby svázaných kvalifikačních prací,
 • podpora při bezdrátovém připojení do sítě Wifi na UHK,
 • kroužková vazba,
 • laminace,
 • dobíjení kreditu na tisk a kopírování.
Žádosti a informace k identifikačním kartám (průkaz studenta, Průkaz studenta s licencí ISIC)

Akademický senát

Akademický senát (AS) FIM se skládá z volených zástupců akademické obce. Funkční období členů senátu je tříleté. AS FIM řeší přímo záležitosti FIM. Senát je vrcholným orgánem samosprávy. Je tvořen dvěma komorami: pětičlennou komorou akademických pracovníku FIM a čtyřčlennou komorou studentů zapsaných ke studiu na FIM. AS FIM volí děkana FIM, schvaluje vnitřní předpisy a řeší všechny smysluplné podněty ze strany studentů. Stránku Akademického senátu FIM.

Zároveň je možné zmínit akademický senát působící na univerzitní úrovni. Jedná se o Akademický senát Univerzity Hradec Králové (AS UHK), který tvoří zvolení zástupci z jednotlivých součástí univerzity. Jsou jimi tři zástupci do akademické komory a tři zástupci do studentské komory.

Poradenské centrum

Poradenské centrum Univerzity Hradec Králové je zařízení s celouniverzitní působností, jehož posláním je provázet studenty při studiu a prostřednictvím nabízených služeb podporovat jejich profesnía osobní rozvoj. 

Nabízejí například psychologickou a terapeutickou podporu, možnost konzultovat a hledat řešení studijních, vztahových, osobních problémů, pomoc při volbě dalšího směřování v životě i ve studiu, kariérové a sociální poradenství, podporu uchazečů a studentů se Poradenské centrumZdroj: uhk.czspecifickými potřebami po celou dobu jejich studia. 

Služby centra jsou pro všechny studenty zdarma! Vybrané služby jsou zdarma poskytovány také zaměstnancům, uchazečům o studium a absolventům Univerzity Hradec Králové do dvou let od ukončení studia.

Kontaktní místo poradenského centra se nachází na budově A - objektu společné výuky naproti pobočce České spořitelny. Více informací o Poradenském centru a jejich jednotlivých pracovištích najdete na jejich webu.

 

 

Sdílení

studentska_unie_male.jpg