Blackboard

BlackBoard = Oliva

Blackboard e-Education (http://oliva.uhk.cz) představuje výukovou platformu vytvořenou pro studium a umožňující spojovat lidi a technologie. Jedná se o e-learningový program, který umožňuje studentům učit se přes internet. V prostředí BlackBoardu jsou uloženy přednášky, cvičení a další materiály, které vyučující vytvořili pro své předměty. Tyto materiály Ti pomohou ve studiu a k dosažení zápočtů/zkoušek.

Předměty na BlackBoardu

Jak je možné, že nevidíš všechny předměty, na které jsi zapsaný/á? Ne každý vyučující používá BlackBoard. Jejich materiály můžeš ještě najít na disku N nebo Ti je pošlou e-mailem, případně na Tebe budou čekat v copy centru. Nejdříve musíš být zapsaný/á na předmět, dále si musíš přihlásit příslušné cvičení a až po tom všem Ti vyučující povolí přístup do online výuky. Umožní Ti diskutovat s ostatními studenty, odesílat úkoly, používat materiály a zeptat se na cokoliv bez použití e-mailu. Pokud daný předmět máš řádně zapsaný a pořád v BlackBoardu není, dojdi si za daným vyučujícím nebo garantem a on Tě tam přidá.

Pro radost

Bylo myšleno i na to, že si každý může svůj profil barevně upravit. Hned po přihlášení se Ti nahoře vpravo ukáže ikona „přizpůsobit vzhled“ a Ty máš možnost si ho upravit podle svých potřeb a představ.

Homepage, menu

Když na horní liště klikneš na úvodní stránku, objeví se domovská stránka (tzv. homepage) Celá stránka je rozdělena na tři základní sloupce. V levém sloupci najdeš veškeré nástroje, které se využívají u jednotlivých kurzů (např. oznámení, úlohy, moje hodnocení atd.). V prostředním sloupci jsou oznámení o důležitých akcích a zkouškách a pod nimi se nachází kalendář. Tam se Ti například bude ukazovat, kdy se jaká zkouška blíží. Nebo naopak si tam Ty sám/a můžeš přidávat jakoukoliv událost nebo akci. A díky tomu, že to je umístěné na Tvém profilu, můžeš si to posléze přečíst na jakémkoliv počítači, či notebooku. V pravém sloupci najdeš přehled svých předmětů. Když na jednotlivý předmět klikneš, vyjede jeho bližší nabídka. Tu už si upravuje každý vyučující, takže záleží na něm, co do ní dá. Samozřejmě to je individuální a každý si stránku může upravit podle svého. Vedle ikony „přizpůsobit vzhled“ je ikona, na které jdou dvě šipky proti sobě. Když rozklikneš tuto nabídku, vyjede Ti základní nastavení stránky. Tam si můžeš vybrat, co chceš mít v jednotlivých sloupcích.

Komunikace

Pro komunikaci studentů e-předmětu s vyučujícím jsou k dispozici různé prostředky. Hlavními jsou pošta, diskuse a chat. Je to čistě na vyučujícím, jakou formu si vybere a proto je lepší, když ovládáš každou z nich.

Na závěr

Pokud si stále s něčím ohledně BlackBoardu nevíš rady, nic si z toho nedělej. S radostí Ti na jakoukoliv otázku odpoví náš tým PKNF a nebo se můžeš zeptat vyučujícího daného předmětu.

Názorná ukázka prostředí Olivy - BlackBoardu

Sdílení

7.jpg