Krajta

Studentské fórum Krajta

Krajta je naše neoficiální studentské fórum. Slouží pouze nám studentům a najdeš zde spoustu užitečných informací, studijních materiálů nebo se můžeš zúčastnit otevřené diskuse například o hudbě, či politice. Krajtu najdeš snadno na adrese http://krajta.com. Při první návštěvě je potřeba se zaregistrovat. Server je zabezpečen tak, aby byl dostupný pouze studentům naší školy, budeš tedy muset vyplnit svou školní emailovou adresu, na kterou ti bude následně odeslán potvrzovací email.

Při registraci postupuj opatrně, zejména při vyplnění emailu, není možnost opravy a administrátor není již moc aktivní.

Ve chvíli, kdy máš hotovou registraci, se můžeš přihlásit a procházet všechny sekce. Fórum je rozděleno do pěti sekcí. Tři se týkají předmětů různých fakult a dále je zde otevřená diskuze, či srazy, kde se můžeš dozvědět, kdy se co děje a na jaké akci nesmíš chybět. Nejvíce asi využiješ sekci předměty FIM. Zde je spousta podsekcí, z nichž se každá týká jednoho předmětu. Běžně v těchto podsekcích najdeš diskuse o nejlepším pedagogovi, který předmět učí, o průběhu zkoušek, či zápočtů a další užitečné informace. Často jsou zde také umístěny různé studijní materiály, které můžeš využít při přípravě ke zkouškám, či zápočtům.

V podsekcích máš možnost založit nové téma, přidat odpověď již vytvořeným tématům, či hodnotit přínosnost různých komentářů.

Ve chvíli, kdy hledáš materiály k učení, či informace o průběhu zkoušek, doporučuji sledovat datum vytvoření příspěvků, informace totiž už nemusí být aktuální.

Nezapomeň si také všimnout ikon v pravé horní části stránky. Nalezneš zde Wiki, FTP a album. Složka album slouží uživatelům, kteří se pravidelně účastní krajtích srazů, takže většině smrtelníků asi moc užitečná nebude. Odkaz na krajtí wikipedii obsahuje pár zajímavých článků, například školní budovy včetně fotografií, informace o kolejích, či článek kredity. Nejužitečnější z těchto tří ale je FTP. Jedná se o vlastní krajtí server, na který lze ukládat soubory, nebo je libovolně stahovat. Opět zde vidíme rozčlenění dle fakult a předmětů. Každá složka pak obsahuje různé užitečné soubory, které ti mohou pomoci při studiu.

Na závěr malá doporučení:

  1. Vždy mějte na paměti, že krajta je sice přístupná pouze pro studenty UHK, nikoliv pro vyučující, avšak osoba, která na UHK studovala a nyní zde učí, si může přečíst cokoliv.
  2. Při čtení příspěvků vždy kontrolujte datum, příspěvek by také mohl být 5 let starý a tedy neužitečný.
  3. Za sebe doporučuji, abyste se také podíleli na rozvoji krajty tím, že sem budete vkládat příspěvky a studijní materiály, protože pokud je s ostatními studenty budete sdílet pouze přes facebook, rychle se ztratí a další ročníky je nebudou moci využít.

Sdílení

8.jpg