Studentské organizace

Studentská unie

Studentská Unie UHK existuje od roku 2012 a od samotného počátku funguje jako dobrovolnická organizace, jejímž hlavním cílem je zpestřit studentům život na hradecké univerzitě. V průběhu semestrů tak pořádá sportovní turnaje, zajímavé přednášky nebo jedinečné mejdany v klubech po celém Hradci.

Pro všechny, kdo se rozhodnou organizaci podpořit a získat tak členskou kartičku, navíc zprostředkovává nejrůznější slevy a výhody u svých partnerů.

Největší akcí, kterou Studentská Unie UHK organizuje, je každoroční velmi úspěšný Seznamovák (viz obrázek níže z roku 2015). Jedná se o víkendový seznamovací pobyt prváků těsně před začátkem prvního semestru. Chceš už první den školy vědět kam jít, co dělat a znát lidi kolem sebe? Tak neváhej a pojeď s námi, na Seznamováku by žádný budoucí student neměl chybět!

Více informací nalezneš na stránkách www.suuhk.cz a www.suuhk.cz/seznamovak nebo na www.facebook.com/suuhkcz

AIESEC

AIESEC Hradec Králové

Láká Tě mezinárodní prostředí, chceš poznat nové lidi, získat pracovní zkušenosti a ještě si u toho užít spoustu legrace? Pak jsme tady přesně pro Tebe! Jsme lokální pobočkou celosvětové studentské organizace, která ve 120 zemích spojuje mladé lidi, které pojí zájem o věci kolem nich a vychovává z nich zodpovědnou budoucí generaci.

Díky AIESEC můžeš spojit příjemné s užitečným. Během studia můžeš zjistit, jak naučená teorie funguje v praxi a navíc si u toho užít zábavu se svými spolužáky, cestovat na konference i za prací do zahraničí a být v každodenním kontaktu s lidmi z celého světa.

Členství

Kde jinde si můžeš vyzkoušet během studia práci v týmu ve spojení se zkušenostmi např. s marketingem, prodejem ve firemní sféře, anebo s organizací projektů. Máš také možnost vést vlastní tým, zorganizovat svůj vlastní projekt, vzdělávat se a zdokonalovat se nebo dokonce vést celou pobočku a díky tomu na vlastní kůži poznat, v čem spočívá management. Taková zkušenost je na trhu práce k nezaplacení.

Přihlášku ke členství najdeš na www.aiesec.cz/clenstvi.

Zahraniční stáže

Myslíš si, že je důležité mít dnes zahraniční zkušenosti? Pak s námi vyjeď na stáž! Ať studuješ management, pedagogiku nebo humanitní vědy – u nás si najde své téměř každý. K dispozici máme širokou databází obsahující dobrovolnické či profesní stáže ve více než 120 zemích světa.

Zlomek stáží si můžeš projít zde: www.nastaz.cz , ale bude lepší, když se nám ozveš ve formuláři, který nalezneš v odkazu na konci textu a my ti pomůžeme vybrat stáž na míru.

Akce AIESEC na UHK

Znáš akce jako Den studentských příležitostí, Mezinárodní den na UHK, Vánoční setkání UHK či o cestovatelských večerech SEM&TAM nebo AIESEC Academy? To je jen část z akcí, které během semestru pořádáme a na kterých tě rádi uvidíme. Chtělo by se ti podílet na organizaci podobných akcí?

Zaujalo tě něco z toho co děláme? Neváhej a přidej se k nám. Všechny důležité informace a kontakty najdeš na http://bit.ly/2l3vEAS

ESN Hradec Králové

Je studentská organizace působící na Univerzitě Hradec Králové, jejíž hlavním cílem je být k dispozici zahraničním studentům. Snažíme se co nejvíce zpříjemnit cizincům jejich pobyt a pomoci se vším, co potřebují. Pomáháme jim zorientovat se ve městě, na univerzitě a v univerzitním systému, snažíme se, aby se cítili přijati kolektivem, pomáháme tam, kde je jim překážkou jazyková bariéra a kdekoli jinde, je-li třeba. Věnujeme se i organizaci některých aktivit, do kterých se studenti zapojují ve volném čase a stávají se přáteli mezi sebou i přáteli našimi. Stáváme se nezávislou neziskovou organizací s vlastní právnickou subjektivitou. Máme v dnešní době 50 členů a staráme se ročně o 100 a více zahraničních studentů.

Členem naší organizace ESN Hradec Králové se může stát každý český student. Noví členové jsou vždy vítáni. Nejdůležitější a primární činností je být nápomocný zahraničním studentům. Často je členovi organizace (tzv. "Buddíkovi") přidělen jeden zahraniční student, kterému je k dispozici, naše práce má tak lepší systém.

Motivací pro to stát se jedním z nás je hned několik:

  • Naši členové jsou stále ve styku s cizími jazyky (mají pravidelný kontakt s rodilými mluvčími), čímž si jejich znalost zdokonalují.
  • Trávíme čas se společenskými lidmi, kteří přijeli do ČR studovat, ale také užít spoustu zábavy – organizujeme výlety, společné tématické večeře (kde ochutnáváme zahraniční speciality nebo představujeme českou kuchyni zahraničním studentům), prezentace o jednotlivých zemích, filmové večery, party a další akce. Kromě práce je tu zábava i pro nás.
  • Většina členů našeho teamu jsou společenští a aktivní lidé, kteří uvítají nové nápady a jsou velmi iniciativní. Během akcí a organizování našich aktivit panuje přátelská a příjemná atmosféra.
  • Členství znamená velkou možnost seberealizace. Je možné zapojit se do organizační činnosti a získat tak cenné zkušenosti . Zahraničních studentů přibývá, potřebujeme tedy kvalitní management a nabízíme realizaci a praktické zkušenosti právě s managementem, ale také marketingem, PR, prezentováním, fundraisingem (spolupracujeme s kavárnami, bary, restauracemi a dalšími firmami, které jsou na oplátku našimi sponzory), ale i s tvorbou webu, designem (plakáty, pozvánky…) atd.

Staráme se o studenty z Francie, Španělska, Anglie, Slovinska, Nizozemí, Bulharska, Maďarska, , Německa, Rakouska, Turecka, Taiwanu, Řecka, Polska, Slovenska…

Kromě základního poslání pomáhat zahraničním studentům po dobu studia na univerzitě, se snažíme propagovat a motivovat studenty UHK k výjezdu na zahraniční stáž.

Vize ESN Hradec Králové: Být organizací starající se o zahraniční studenty v celém Hradci Králové, zlepšit kulturní život a nabízet více a více výhod a možností českým studentům.

Rádi mezi sebou uvítáme nové akční lidi!!! Jsme tu nejen pro zahraniční studenty.

Kontakt:

  • stránky www.buddyhk.cz 

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Sdílení

4.jpg