Tvorba metodiky pro analýzu nabídky a poptávky po dalším profesním vzdělávání, která bude zpracovávána ve čtyřech krocích v průběhu celé realizace projektu. Na počátku projektu bude sloužit jako výchozí dokument, podle kterého bude prováděno mapování nabídky a poptávky po DPV. Během realizace projektu bude metodika aktualizována.
Mapování nabídky DPV bude zahrnovat inventarizaci a analýzu dostupných databází a informačních zdrojů o DPV, výběr a proškolení tazatelů pro terénní šetření. Vlastní terénní šetření bude probíhat na základe vypracované metodiky a vytvořeného reprezentativního vzorku poskytovatelů DPV a také u potenciálních poskytovatelů DPV, kteří spadají do cílových skupin projektu (NNO poskytující DPV, profesní sdružení, Vzdělávací a poradenské instituce) tedy organizací, které mají předpoklady nabízet DPV, avšak z různých důvodů tak nečiní, nebo jen nárazově a v omezené míre. U organizací s potenciálem k poskytování DPV, bude zkoumáno, jaké překážky jim brání DPV nabízet.
Mapování poptávky po DPV bude zahrnovat vedle výběru a vyškolení tazatelů, určení reprezentativního vzorku respondentů z řad zaměstnavatelů, terénní šetření v těchto organizacích, šetření na úřadech práce a analýzu získaných dat. Hlavní výzkumnou metodou bude v případě mapování nabídky a poptávky po DPV strukturovaný rozhovor.
Tvorba a správa webového portálu pro DPV, který bude soustřeďovat a uveřejňovat aktuální informace z oblasti DPV a bude dalším z výstupů projektu společně s databází poskytovatelů DPV, která bude rovněž volně přístupná na webovém portálu pro DPV.
Informační kampaň v oblasti DPV, která bude v průběhu realizace projektu cílena na poskytovatele DPV a organizace s potenciálem k poskytování DPV, na organizace poptávající DPV a na odbornou veřejnost s cílem zapojit co nejširší okruh uživatelů do tvorby a připomínkovaní výstupu projektu.
Projekt nebude čerpat prostředky v režimu veřejné podpory. Veškeré výstupy projektu budou volně dostupné a šiřitelné.