Projekt Technologického centra Hradec Králové ve spolupráci s Fakultou informatiky a managementu UHK uspěl v první pilotní výzvě Kreativních voucherů.

Pod názvem Kreativní voucher se skrývá jednorázová finanční podpora určená pro malé a střední podniky z Královéhradeckého kraje. Cílem Kreativních voucherů je podpořit smysluplnou spolupráci mezi kreativci a firmami. Propojení firemního a kreativního sektoru pomáhá firmám navrhnout nebo propagovat výrobek či službu, nastavit lepší marketingovou strategii, vytvořit reklamní video apod.

Úplně na začátku stála Galerie kreativců, která představuje databázi poskytovatelů kreativních služeb v několika různých oblastech v kraji. Zastoupené jsou zde oblasti jako Architektura/interiérový design/průmyslový a produktový design; Design Thinking; Fotografie/film, video/hudba, zvuk; Informační a komunikační technologie; Kulturní dědictví; Práce s texty včetně vydavatelství; Řemesla a Výtvarné umění/grafický design/branding/marketingové strategie. Fakulta informatiky a managementu se po splnění požadovaných kritérií může pochlubit titulem kreativce v oblasti Informačních a komunikačních technologií.

Následně pak Královéhradecký kraj ve spolupráci s Centrem investic, rozvoje a inovací vypsal první pilotní výzvu Kreativních voucherů. Do této výzvy se přihlásilo 26 projektů, z nichž 13 bylo podpořeno.

Na již probíhající realizaci projektu s názvem Návrh a vývoj aplikace – informačního systému TCHK, se podílí tým akademiků a studentů. Cílem je vytvořit systém, který usnadní zaměstnancům Technologického centra Hradec Králové správu jejich klientů, aktivit, pořádaných akcí a dalších běžných i nárazových činností. Projekt má být dokončen v dubnu roku 2021.