Ing. Kateřina Frončková z Katedry informatiky a kvantitativních metod byla v rámci výročních cen města Hradce Králové nominována na Cenu primátora města za studentskou tvůrčí práci 2020. Za svoji práci získala medaili.

Ing. Kateřina Frončková je studentkou doktorského studijního programu Aplikovaná informatika na Univerzitě Hradec Králové a velmi úspěšnou výzkumnicí s kvalitními publikacemi. Jejím dominantním zájmem je matematika, statistika, informatika a jejich aplikace, ale má hluboké a přesné znalosti i z ostatních oblastí poznání, například je výbornou znalkyní anglického a francouzského jazyka.

V oboru Aplikovaná informatika absolvovala i bakalářské a magisterské studium, se studijním průměrem 1,0. Mimo jiné získala také cenu České společnosti pro systémovou integraci za nejlepší bakalářskou práci na téma Maticové rozklady i za nejlepší diplomovou práci pojednávající o Kalmanových filtrech.

Nyní se v rámci doktorského studia věnuje tématu funkcionální analýzy dat, která je moderní oblastí statistiky s širokými možnostmi praktického využití. Je autorkou řady článků z oblasti matematiky, statistiky a informatiky publikovaných na mezinárodních konferencích a v časopisech i s impakt faktorem. Zapojila se také do řešení projektů Specifického výzkumu či projektu IT4Neuro(degeneration).

Současně je Kateřina Frončková i zanícenou a kvalitní vyučující na Katedře informatiky a kvantitativních metod Fakulty informatiky a managementu. Jejími dominantními osobnostními rysy jsou objektivita, spolehlivost, přesnost a svědomitost. Její oblíbenou relaxační aktivitou a zálibou je pobyt v přírodě – pěší vycházky i cyklistika. Je hradeckou patriotkou a zajímá se o město Hradec Králové, jeho historii i současnost.   -zd-

Foto: Zdeněk Puš