Účast sice není tak veliká, jako tomu bylo před nástupem covidu, ale přeci jen máme tu čest potkat se na FIM s 39 novými studentkami a studenty. Největší zastoupení je ze Španělska a Portugalska, ale nechybí ani zájemci o studium z Taiwanu, Kolumbie, Malajsie, jedna studentka z Hong Kongu a jedna z Koreje.

Pro většinu první setkání s FIMkou proběhlo tentokrát v menší posluchárně namísto auly, která se v předchozích letech běžně naplnila více než stovkou nových tváří. Úvodního slova se ujal děkan Josef Hynek a následně byli posluchači seznámeni s nejzákladnějšími informacemi potřebnými ke studiu na fakultě a k životu v Hradci Králové.

„Moc ráda jsem poprvé osobně přivítala zahraniční studenty v rámci registrace a předala jim důležité informace o studiu na FIM a o Hradci Králové. Věřím, že pro studenty nadcházející semestr strávený u nás bude velkým přínosem a budou na něj rádi vzpomínat,“ uvedla Eva Pospíchalová, referentka zahraničního oddělení, která na FIM působí teprve od dubna tohoto roku.   -zd-