Zajímavou možnost nabídla skupina studentů FIMky tomu, kdo měl zájem ptát se na cokoli děkana Fakulty informatiky a managementu UHK profesora Hynka.

Podařilo se jim zcela v jejich režii zajistit přímý přenos diskuze děkana se studenty z improvizovaného studia, kterým se pro tuto chvíli stala pracovna děkana. Tazatelé mohli své otázky zaslat předem moderátorům diskuze, kterými byli Václav Kňourek a Michal Novák nebo je pokládat on-line během debaty prostřednictvím facebooku, kde se přenos vysílal.

Téma otázek bylo velmi široké. Mluvilo se nejen o záležitostech studijních, ale také například technického vybavení školy, mobilit studentů či možnosti širšího zapojení studentů do propagace fakulty. Padaly i otázky osobnějšího rázu „na tělo“ typu – Jaký jste byl student, pane děkane?

Úspěch přenosu dokumentuje více než 2000 zhlédnutí záznamu na FB FIM.

Jeden z hlavních členů realizačního týmu Václav Kňourek o projektu říká: „O živém vysílání z prostředí fakulty jsem dlouhou dobu přemýšlel a ve chvíli kdy přišel impulz z facebookového týmu FIM pod vedením doc. Bachmannem, tak jsem věděl, že to musíme uskutečnit. Říkal jsem si, že začneme pozvolna a uvidíme, zda bude mít tento formát úspěch. Na schůzce však padl nápad “pojďme ten stream udělat s panem děkanem” – velká výzva hned do začátku! Myšlenka byla jasná, pan děkan zcela dobrovolně souhlasil a už šlo „jenom“ o realizaci. Oslovil jsem proto inženýra Vojtěcha Tučka, o kterém  jsem věděl, že má s živým vysíláním zkušenosti a pomohl nám tak k bezproblémovému vysílání. Chtěl bych zároveň poděkovat i Martinu Kopeckému, technikovi CITu, který nám pomohl se zprovozněním improvizovaného studia v pracovně pana děkana.

V průběhu týdne nám přišla spousta dotazů, před samotným vysíláním to bylo přibližně 18 otázek. Byli jsme připraveni a říkali si, že by vysílání mohlo trvat přibližně 30 minut. Ve finále to však bylo necelých 50 minut! Atmosféra byla velmi příjemná a pan děkan odpověděl na všechny otázky. I během samotného vysílání přicházely otázky, ty zpracovával vedoucí režie Jiří Forman.

V průběhu vysílání nás sledovalo průměrně 55 – 65 lidí, což považujeme za úspěch. Mě osobně velmi potěšila situace, kdy po skončení samotného vysílání se diskutovalo o dotazu “je možné zajistit kulečníkový stůl do relaxu?”. Pan děkan hned operativně zjišťoval rozměry takového stolu a šel s námi do relaxu, kde jsme se “ve skleníku” o tom dál radili.

Pozitivní reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a obdrželi jsme od studentů pár kladných slov a názor, že pro ně bylo interview s děkanem velmi informačně užitečné. Mně osobně se tento formát velmi líbí pro skvělou autentičnost, okamžitou zpětnou vazbu a interakci s diváky. Rozhodně chceme pokračovat i v dalším semestru a už teď pomalu přemýšlíme, koho bychom do takového vysílání oslovili.“

Věra Palánová