V pátek 26. listopadu 2021 se konalo národní finále soutěže ŠKODA Biz Sim Cup 2021. Původně se měla závěrečná „bitva v manažersko-ekonomických dovednostech“ odehrát v prostorách Škoda muzea v Mladé Boleslavi. Situace tomu ale nepřála a týmy se nakonec utkaly online.

Soutěže se zúčastnilo celkem 129 studentů ze tří vysokých škol, a to z Univerzity Hradec Králové (UHK), České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) a Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE). Do finálového kola soutěže postoupilo 43 soutěžících v 9 týmech.  Vítězné skupiny studentů z předchozích školních turnajů se utkaly v 5 kolech simulační hry, kde každé kolo mělo 10 virtuálních dní. Zvítězil a pohár pro celkového vítěze soutěže i včetně finanční odměny ve výši 40 000 korun si odnesl tým s originálním názvem „Tým, co hledá jméno“ z ČZU. Stříbrné a bronzové místo obsadili hráči z VŠE. Soutěžící z Fakulty informatiky a managementu UHK se umístili na čtvrtém, šestém a osmém místě. Celkově byla v soutěži rozdělena částka 200 000 korun, kterou věnovala společnost ŠKODA AUTO jakožto generální partner. Technologickým partnerem byla společnost SAP ČR, která vítězům zajistí exkurzi do svých laboratoří.

Na informaticky i ekonomicky zaměřených fakultách se o podnikových infomačních systémech velmi často hovoří.  Málo kdy však mají studenti možnost setkat se s konkrétním podnikovým informačním systémem prakticky. Díky soutěži si studenti mohli reálně vyzkoušet prestižní podnikový informační systém SAP S4/HANA ve virtuální tržní ekonomice. Pozitivní hodnocení soutěže od zúčastněných studentů potvrdilo, že získávání nových poznatků soutěživou formou je pro studenty velmi atraktivní,“ uvádí hlavní koordinátor soutěže docent Pavel Čech z Fakulty informatiky a managementu UHK.  -zd-