Dne 4. května se ve večerních hodinách se v relaxační zóně FIM konal turnaj v party hře Krycí jména.

desk2Hru studenti dobře znali z pravidelných herních akcí pořádaných v průběhu semestru každých 14 dní klubem deskových her DeskoFIMka ve spolupráci s prodejnou Planeta her Hradec Králové. Hra Krycí jména je založena na slovních asociacích, takže je nutné vybrat si spoluhráče, se kterými si rozumíte, aby chápali důmyslné nápovědy svého kapitána.

Do turnaje se nakonec přihlásilo celkem osm tříčlenných týmů složených ze studentů FIM UHK i ostatních fakult a vysokých škol z Hradce Králové a Pardubic. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, přičemž se v rámci skupiny utkal každý s každým. Týmy, které obsadily první místo ve skupinách, se poté utkaly o celkové vítězství a týmy, které skončily na druhém místě, se utkaly o bronzovou příčku. Zbylé pořadí bylo určeno na základě předchozích utkání. Celkové pořadí vypadá takto:

1. Etovi
2. Siná trojka
3. Pivní kvasinky
4. Horsepixovi
5. Špirtusdal kvintet trio
6. Kopyta
7. Sluníčka
8. Kočičky

Vítězný tým si domů odnesl propagační předměty FIM UHK, ale také samotnou hru Krycí jména, kterou do soutěže darovalo vydavatelství deskových her MINDOK. Všichni soutěžící si turnaj pochvalovali a z turnaje vznikl i povedený video sestřih, který má na svědomí Vašek Kňourek, student FIM UHK.

Vojtěch Tuček
organizátor turnaje