Děkan Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) Josef Hynek první školní den každoročně navštíví některou z malotřídek v okolí, kde prvňáčkům popřeje mnoho štěstí do jejich nové životní etapy. Tentokrát přišel povzbudit žáky a žákyně Základní školy Zběčník v okrese Náchod.

ZŠ Zbečník byla v roce 2005 připojena k plně organizované škole, která po sloučení nese název ZŠ a MŠ Hronov. Jedná se však stále o odloučené pracoviště. V budově školy jsou čtyři třídy pro pět postupných ročníků a dvě třídy mateřské školy. V letošním školním roce ji bude navštěvovat celkem 65 žáků.

Dnes 1. září se pan děkan setkal s deseti prvňáčky, kterým předal praktické dárky v podobě školních pomůcek a drobných sladkostí. Následně si spolu s pedagogickým sborem, který byl k jeho příjemnému překvapení tvořen převážně absolventy Univerzity Hradec Králové, prohlédl budovu školy včetně historické tabule s posuvným mechanismem, na kterou se ve své době psalo ještě křídou, než tento skvost ve většině případech nahradily magnetické tabule a fixy.

„K tradici místní školy patří také šerpování nových žáků. Spolu s malými dárky každý prvňáček obdržel od paní ředitelky také květinu. Tu děti po zahájení společně předaly maminkám, čímž slavnostní a pro mnohé i velmi dojemné vítání žáčků vyvrcholilo,“ dodává profesor Josef Hynek.  -zd-