Před 25 lety, 15. února 1993, byla – tehdy pod názvem Fakulta řízení a informační technologie Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové (FŘIT) – založena dnešní Fakulta informatiky a managementu Univerzity. A to je určitě důvod k oslavě.

Jednu z prvních akcí, která se k tomuto výročí vztahuje, zorganizovali sami studenti. Oslava se bude konat ve středu 14.2.2018 od 14.02 hod. v prostorách prvního a druhého podlaží FIMky. Skupina aktivních studentů připravila velice zajímavý program, který nabídne například vystoupení studentů i akademiků na překvapivá nestandardní témata, humor, soutěže i něco dobrého k jídlu.

„Čtvrtstoletí modré fakulty je velká událost a říkali jsme si, že to nemůžeme nechat jen tak. Spojili jsme se proto se všemi studentskými organizacemi, které na FIMce působí a rozhodli se s tím něco udělat – oslavit to společně. Jelikož fakultu tvoří především studenti, hlavní myšlenka byla zcela jasná, pojďme udělat oslavu především pro ně a rovnou netradičně! Jsme moc rádi, že nás v přípravách vedení fakulty podpořilo.

Ve velmi nabitém dni byste si rozhodně neměli nechat ujít třeba přednášku doc. Bureše, který bude hovořit o tom, „jak těžký život mají akademici“ a nebo vystoupení pana proděkana Kozla na saxofon.

Mimo jiné se vám studenti například pokusí přiblížit jejich první kontakt s čínštinou nebo vás oslní hudebním vystoupením. Naší motivací při tvorbě programu bylo vytvořit zajímavý koncept, na který FIMáci jen tak nezapomenou a budou si o něm povídat. Kdo ví, třeba se nám povede založit určitou tradici, co takhle studentský den? Rád bych proto na tento Modrý den pozval všechny současné studenty, absolventy, ale i přátele fakulty. Přijďte si popovídat s kolegy studenty, s panem děkanem, prostě se přijďte bavit! :)“, říká jeden z hlavních organizátorů Václav Kňourek, vedoucí Prvních Kroků na FIM.

I když organizátoři doufají, že návštěvníci vyslyší jejich doporučení a přijdou zcela, částečně či alespoň doplňkově v modrém, bude srdečně vítán každý, ať už přijde v jakémkoli barevném tónu.

Více informací ve FB události.
Program najdete zde.

-red-