Soutěž o nejlepší opendatovou aplikaci vyhlášená Královéhradeckým krajem se uskutečnila 21.3.2019 na půdě FIM UHK, která byla spolupořadatelem akce.

Cílem mladých nadějných programátorů bylo vytvořit webovou aplikaci, která využívá data zveřejněná na webových stránkách kraje. Prvního ročníku tohoto Hackathon se zúčastnilo 13 týmů z celkem 8 středních škol Královéhradeckého kraje.  V soutěži nakonec zvítězil tým žáků Střední průmyslové školy elektrotechniky a informačních technologií v Dobrušce. Vytvořil aplikaci mediFinder, pomocí které si uživatel může najít praktického lékaře či zubaře na základě klíčových slov a dalších specifikací. Uživatel si také může vytvořit vlastní seznam doktorů a zubařů a mít tak všechny informace na jednom místě.

V odborné porotě, která práce týmů hodnotila, usedla i Ing. Barbora Tesařová, Ph.D., členka Katedry informatiky a kvantitativních metod FIM UHK.

Tato celodenní akce se konala pod záštitou náměstka ministra vnitra Jaroslava Strouhala a náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martiny Berdychové.

Podrobnosti z celé akce včetně fotografií najdete zde.
Další info.

-vp-