Již po dvanácté v řadě se na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové konal veletrh pracovních příležitostí s názvem HIT kariéra.

Celodenní akce se tento rok zúčastnilo 35 firem a studenti měli možnost dozvědět se o současných nabídkách zaměstnání, brigád nebo stáží, mohli se zástupci firem konzultovat možná témata bakalářských či magisterských prací nebo společně prodiskutovat zadání praktických projektů.

V průběhu veletrhu probíhaly v prostorách fakulty různorodé přednášky v podání jednotlivých představitelů firem, ale předvést „na scéně“ se mohli také studenti. Do soutěže TRINGL, zaměřené na studentské projekty, které jsou realizovány ve spolupráci tří subjektů, a to studentů, firem a univerzity, se přihlásilo 6 odvážlivců. Finanční odměnu ve výši 6 000 korun si odnesli hned dva vítězové za vývoj aplikace UHK Helper. Jedná se o aplikaci, která tzv. ulehčí život studenta díky různým notifikacím týkajících se blížících se termínů, zrušení výuky, volných učeben a dalšího.

Jedním z prezentujících byl i David Grey, student Informačního managementu na FIM UHK. „Hned v prváku jsem se šel ze zvědavosti podívat na HIT kariéru, kde mě zaujal stánek Škoda Auto, a to nejen kvůli tomu, že má sídlo v mém rodném městě, Mladé Boleslavi, ale také proto, že jsem netušil, že mají IT oddělení, kde bych si uměl sám sebe představit. Rozhovor se zástupcem firmy mě natolik oslovil, že jsem chvíli na to využil možnosti jeden a půl leté stáže v této společnosti,“ vzpomíná, jak mu právě veletrh pomohl nastartovat vysněnou kariéru.

Mezi ostatními firmami měla své zastoupení i společnost JABLOTRON CLOUD Services, s.r.o., jejímž zaměstnancem je absolvent FIM UHK Michal Zacpal. „Na pozici vývojáře ve firmě působím již přes rok a jsem opravdu rád, že tam mohu využít své znalosti během studia aplikované informatiky zde na FIM. Myslím si, že HIT kariéra příjemně oživí život na fakultě a je určitě přínosná, i když mi připadá, že o ni ze strany studentů není až takový zájem, což je škoda. Je to pro ně veliká příležitost. Dveře jsou zde všude otevřené.“

O tom, že tento veletrh právem patří mezi akce, které přispívají ke spolupráci fakulty s praxí, svědčí i vyjádření studenta bakalářského programu Informační management Jana Nálevky: „Díky HIT kariéře jsem zjistil, že je v okolí mnohem více technologických firem, které nejsou tolik vidět a ocenily by studenty hladové po znalostech a uplatnění,“ nebo hodnocení Terezy Novákové ze společnosti 2N Telekomunikace a.s. „Určitě má tento veletrh smysl. My nově otevíráme pobočku tady v Hradci Králové, proto jsme letos poprvé zavítali sem a již jsme měli možnost pohovořit si s několika studenty.“

Na závěr se setkali hlavní představitelé fakulty se zástupci firem v rámci události Modrá fakulta – Váš partner, kde mohli zúčastnění prohloubit spolupráci, navázat kontakt nebo jen přátelsky pohovořit nad lehkým občerstvením. -zd-