V pátek 4. února 2022 se konal na FIM UHK „Welcome Meeting“ zahraničních studentů a studentek. V letním semestru se fakulta bude těšit na 49 studentů ze 4 kontinentů. Své zastoupení mají studující z Taiwanu, Kolumbie, Brazílie, Mexika, Malajsie a Thajska. Z Evropských zemí na fakultu přijeli získat zkušenosti a znalosti zájemci z Kypru, Rumunska, Španělska, Francie, Itálie a Turecka.

V rámci setkání přednesl úvodní řeč děkan fakulty Josef Hynek. Referentka zahraničního oddělení Eva Pospíchalová následně studujícím předala nezbytné informace o studiu a o životě v Hradci Králové a setkání bylo završeno krátkou exkurzí po fakultě. Ani letos nebyla vynechána tombola, která všechny zúčastněné pobavila a kromě „welcome“ dárku si odnesli další drobné ceny. Pro ty, kteří se nestihli dostavit na úvodní setkání, byla uspořádána odpolední schůzka online.

„Jsme moc rádi, že i přes nepříznivé podmínky pro cestování si k nám našli cestu. Přejeme jim výborné studijní výsledky a samozřejmě také hodně zážitků a vzpomínek ze studijního pobytu v Hradci Králové,“ zhodnotila setkání Eva Pospíchalová.  -zd-