V rámci programu Academic Interactions, který je realizován mezi FIM UHK a Norwich University, USA měli studenti FIM UHK příležitost účastnit se série přednášek na téma Macroeconomics in general and within the context of European Union.

Přednášejícím byl profesor ekonomie Mehdi Mohaghegh ze School of Business and Management, College of Professional Schools, Norwich University USA.

Výuka v anglickém jazyce probíhala od 16-26. 5. 2017. Profesora Mohaghegha doprovázelo šest studentů druhého a třetího ročníku oboru Ekonomie a Management. Tato aktivita je opět jednou z možností pro naše studenty jak nejen získat nový pohled na odborná témata, ale také vytvořit si zajímavé vazby se studenty z mezinárodního prostředí.

Vedle odborných přednášek navštívili američtí studenti zajímavá kulturní a historická místa východočeského kraje. Při jednání s profesorem Josefem Hynkem a docentkou Petrou Poulovou byla dohodnuta další spolupráce především v oblasti výměny studentů a akademiků. S velkým úspěchem se ze strany Američanů setkala i přednáška profesora Hájka a ing. Režného z katedry Ekonomie.

Další podrobné jednání proběhne koncem června 2017, kdy fakultu navštíví Thy Yang,  Assistant Director of International Education, Norwich University. Tato návštěva je jistě příslibem toho, že se budeme těšit v příštím akademickém roce na další zajímavé setkání a inovativní pohledy v oblasti makroekonomie a managementu.

Dagmar El-Hmoudová
vedoucí Institutu dalšího vzdělávání FIM UHK