Rektor UHK Kamil Kuča dnes ve své kanceláři předal jmenovací dekret „staronovému“ děkanovi Fakulty informatiky a managementu UHK, kterým je Josef Hynek. S účinností od 1. července 2020 se tak ujímá vedení fakulty ve druhém funkčním období.

„Čeká nás mnoho výzev a jednou z největších bude bezpochyby akreditace nových studijních programů. Mám velkou radost z toho, že se nám vydařilo akreditovat úplně nový magisterský studijní program ,Datová věda´. To je velmi lukrativní oblast, kterou zatím moc českých univerzit nenabízí,“ říká v úvodu svého druhého funkčního období děkan Josef Hynek s tím, že k akreditaci je dále připraven navazující magisterský program Ekonomika a management, o který je dlouhodobě veliký zájem.

Děkana Hynka na předání jmenovacího dekretu doprovodil předseda Akademického senátu FIM UHK Jaroslav Kacetl, jenž volbu profesora Hynka do čela fakulty ocenil: „S Josefem Hynkem máme výborné zkušenosti jak z vedení fakulty, tak z předchozího vedení univerzity. Obě instituce pod jeho vedením rostly, je to velice schopný manažer. Pan děkan Hynek je pro mě rozhodně jedním z důvodů, proč jsem hrdý, že mohu na fakultě pracovat.“

Výraznou novinku pod vedením děkana Hynka chystá „FIMka“ v oblasti mezinárodního studia. Tady totiž nabídne studentům možnost absolvovat vybrané kurzy na prestižních světových univerzitách. „K přípravě paradoxně přispěla i ta současná situace, kdy jsme byli nuceni veškeré aktivity přesunout do online prostředí. V tomto duchu chceme do našich programů zakomponovat kurzy věhlasných vzdělávacích institucí, jako je například Stanford, Harvard nebo MIT,“ dodává „matfyzák“ Josef Hynek, pod jehož vedením získala Fakulta informatiky a managementu UHK v roce 2019 opět ocenění Fakulta roku v oblasti ekonomie. „U nás na FIMce funguje perfektně týmový duch. Jak akademici a zaměstnanci, tak studenti – všichni jsme jeden velký tým a fakultou žijeme. Podívejte se třeba na Akademik run, ten hraje všemi odstíny modré a je plný hrdých fimáků a fimaček,“ uzavírá s úsměvem emeritní rektor UHK Hynek.

Současný rektor UHK Kamil Kuča, který v rámci předchozího univerzitního vedení rektora Hynka pracoval jako prorektor pro tvůrčí činnost, svému předchůdci předal jmenovací dekret, a to s účinností od 1. července 2020. „Přeji panu děkanovi a jeho fakultě další rozvoj a úspěchy, kterých dosahuje. Na spolupráci se těším, protože je vždy přínosná, věcná a konstruktivní. No a abych situaci trošku odlehčil, přeji pochopitelně FIM UHK co nejhodnější rektorát,“ popřál rektor Kuča v závěru setkání.

Prof. RNDr. Josef Hynek, MBA, Ph.D., bude ve vedení fakulty do roku 2024. V letech 2008–2016 byl zvolen do pozice rektora UHK, předtím dvě funkční období působil jako děkan Fakulty informatiky a managementu UHK, u jejíhož zrodu stál. Josef Hynek pochází z Vysokého Mýta, kde stále žije a vykonává mandát zastupitele. Vystudoval teoretickou kybernetiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy a MBA v oboru Informační management na britské University of Hull. Na Univerzitě Hradec Králové, kde vyučuje předměty z oblasti computer science a soft-computingu, působí již od roku 1991. Je ženatý a má dvě dcery.

Jakub Novák, Zuzana Dostálová