I přes jisté pochybnosti, zda už online aktivit nemáme všichni dost, uspořádali jsme na FIM UHK Veletrh pracovních příležitostí HIT kariéra.

Z počátku nebylo jisté, zda se vůbec 13. ročník HIT kariéry uskuteční. Přeci jen jedním z nejdůležitějších aspektů veletrhu je právě osobní setkání studentů se zástupci jednotlivých firem. „Zvažovali jsme skutečnost, že po více než roce pandemických opatření jsou všichni z virtuálních aktivit unaveni, ale nakonec jsme se po konzultaci s partnerskými společnostmi rozhodli veletrh uskutečnit,“ objasňuje proděkanka pro rozvoj a zahraniční styky FIM UHK a hlavní koordinátorka veletrhu Petra Poulová.

Nakonec se ale přihlásilo celkem 29 společností. Týdenní veletrh proběhl ve dnech 12. – 16. dubna 2021. Zaregistrované firmy mohly nabídnout online přednášku přes MS Teams, nebo na oficiálních stránkách HIT kariéry představit svoji společnost prostřednictvím medailonku. Studenti se tak alespoň s některými zástupci firem dostali do „téměř přímého“ kontaktu a mohli se na cokoli zeptat nebo navázat spolupráci. Pokud se však z nějakého důvodu nemohli přednášky zúčastnit, případně společnosti poskytly pouze medailonky či prezentace, k dispozici byla za každou zúčastněnou firmu kontaktní osoba, na kterou se studenti mohou i do budoucna obrátit. „HIT kariéra nabízí možnost prodiskutovat se studenty témata, jejichž zpracování zadali ve formě praktických projektů nebo závěrečných prací. Další výhodou je fakt, že díky tomuto veletrhu získávají naši studenti a studentky pracovní nabídky. A my víme, že již několik jich takové příležitosti využilo, ať už během studia, či po jeho ukončení,“ upřesnila docentka Poulová.

I přes počáteční obavy byla HIT kariéra vcelku úspěšná a účast poměrně vysoká. Podle ohlasů od účastníků se setkání zúročilo již několika navázanými spolupracemi.   -zd-