Několik desítek studentů se ve středu odpoledne sešlo na náměstí Václava Havla v kampusu Na Soutoku, aby uctili památku obětí viru covid-19.

„Profesor Franěk nás během online výuky vyzval, abychom vyjádřili svůj názor na dodržování opatření. Většina z nás byla zastáncem toho, že by se vše mělo s rozumem dodržovat a že lidé opatření úmyslně ignorují jako formu protestu k vládě. Tato diskuze pak celou akci vyvolala,“ objasňuje směřování skupiny studentů jeden z hlavních koordinátorů akce Jiří Tomášek.

Na sociálních sítích tak skupina studentů a studentek začala šířit povědomí o tom, že je důležité dodržovat opatření, aby se předešlo šíření viru. Na Facebooku si k profilové fotografii přidali heslo „rouška není fraška“.

Vše vyvrcholilo 12. května 2021 pietní akci, jejíž součástí byla minuta ticha za oběti viru a zapálení svíček u fontány.   -zd-