Předposlední srpnový týden připravila Fakulta informatiky a managementu UHK ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou UHK příměstský tábor zaměřený převážně na IT.

Dvacet dětí ve věku od 11 do 16 let si po celý týden užívalo nabitého programu. Žáci měli možnost sami si naprogramovat roboty, vyzkoušet si rébusy nebo si zahrát v nové e-sportové učebně. Nahlédli do práce hasičů, sami si uvařili zdravý oběd a navštívili hvězdárnu a městskou knihovnu.

„Týden se mi moc líbil. Byl jsem tu už loni a tento tábor je oproti jiným skutečně zaměřený na IT, kterému se chci do budoucna věnovat,“ uvedl Ondra z Hradce Králové. O tom, že se zúčastnění bavili a odjížděli s úsměvem na tváři svědčí i fakt, že téměř polovina dětí byla na tomto příměstském táboře podruhé.

„Naším hlavním záměrem je přiblížit dětem svět IT, kterému jsou věnovány dopolední bloky našeho tábora. Snažíme se prohloubit jejich znalosti v této oblasti a vždy také přinést něco nového. Ukázat jim, že IT je rozmanitý a rozhodně ne nudný obor. Odpolední aktivity zaměřené na sport a hry vždy vyváží dopolední „naučnou část“. Tak můžeme v kostce charakterizovat příměstské tábory na FIM UHK,“ shrnuje hlavní koordinátorka tábora Helena Holubičková.   -zd-