Ve čtvrtek 26. srpna 2021 proběhlo tradiční přivítání studentů, kteří od září nastoupí na FIM UHK. Přednáška s názvem Vítejte na FIM proběhla letos již po dvacáté čtvrté.

Uchazečů se zájmem na fakultu nastoupit je letos přes osm set a nejvíce žádaným programem je pak Aplikovaná informatika. Fakulta navíc od zimního semestru nabízí nový program Datová věda.

Studenti si během dopoledne vyslechli akademickou část přednášky s užitečnými radami ke studiu. Následně se slova chopili členové Prvních kroků na FIM, kteří akci pod vedením doktorky Strnadové pořádají, a členové studentských spolků. Budoucím studentům jejich starší spolužáci sdělili informace a tipy nejen z oblasti studia, ale přiblížili jim i život v Hradci Králové a představili možnosti mimoškolních aktivit.

„Hlavním význam přednášky vidím v tom, že usnadňuje studentům prvních ročníků vstup do prostředí vysoké školy. Studenti získají jak v přímé, tak v on-line formě užitečné informace o studiu, tvorbě rozvrhu, informačním systému STAG a dozví se o možnostech zahraničních stáží,“  hodnotí přednášku doktorka Strnadová.   -zd-