Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové uspořádala dne 6. 4. 2017 ve spolupráci se společnostmi VMware, Inc. a DELL EMC již 4. ročník technologického semináře zaměřeného na produktové novinky v oblastech EUC (End User Computing), virtualizace datových úložišť a sítí.

Letos byl kladen důraz především na praktické tipy, triky a sdílení zkušeností. Seminář byl určen především pro odbornou veřejnost z oblasti školství a státní správy, ale zájem o účast projevili i systémoví administrátoři z běžné praxe.

Po krátkém zahájení, o které se postaral proděkan pro studium doc. Tomáš Kozel, se již přednášky rozjely naplno. Hovořilo se především o virtuálních úložištích i sítích, o novém výkonném hardware a o nových možnostech správy aplikací na noteboocích, na tabletech, či chytrých telefonech. Kolegové z IMITu pak shrnuli své zkušenosti se správou infrastruktury virtuálních desktopů. Seminář jsme zakončili přednáškou o moderní generaci virtualizace pomocí Dockeru, neboli virtualizaci pomocí kontejnerů.

Dobrý dojem posluchačů i prezentujících po skončení semináře je pro nás jen další motivací, abychom se pokusili podobné setkání realizovat i příští rok.

Jiří Červený
Institut moderních informačních technologií