V soutěži Studentská vědecká a odborná činnost SVOČ 2017 konané na Fakultě managementu a ekonomiky UTB získala absolventka FIM UHK Bc. Johanka Šimková 2. místo. Tohoto umístění dosáhla v sekci Podnikohospodářské s příspěvkem Korelace indikátorů udržitelného rozvoje s výjezdovým cestovním ruchem zemí Evropské unie.

Jsem soutěživý typ, takže jsem kývla na možnost zúčastnit se letošní SVOČky. Vlastně jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu. Když se mi pak nahromadily první zápočty ve stejný týden jako odevzdávání mojí SVOČ práce, pěkně jsem se proklínala svou aktivitu. Termín samotné soutěže mi naštěstí se školními povinnostmi nekolidovat a já se těšila na zajímavou zkušenost.

Když jsem přijela do Zlína a vstoupila do soutěžní místnosti mezi všechny tak chytře vyhlížející, říkala jsem si, co tam dělám. Nejradši bych utekla. Ale nezbývalo, než se posadit  a odprezentovat, co jsem v minulém půlroce zpracovala. Když jsem prolétla seznam prezentovaných příspěvků, poslední sebevědomí mě naprosto opustilo. Navíc jsem prezentovala jako poslední, což mi v danou chvíli nehrálo vůbec do karet. Všechny prezentované příspěvky mi připadaly velmi zajímavé. Ale když jsem slyšela bodové hodnocení prací mých kolegů, sebevědomí se mi začalo vracet. Rozhodně jsem na tom nebyla nejhůř. Doufala jsem, že mě nezklamou mé prezentační schopnosti, které bývají většinou kladně hodnoceny. Nezklamaly a já měla nakonec pocit z dobře odvedené práce.

Před samotným vyhlášením jsme byli vykázáni na chvíli na chodbu. Bylo velmi inspirativní seznámit se více s ostatními autory příspěvků, každý měl za sebou velmi zajímavý příběh. Během krátké doby jsme se společně hodně nasmáli. 

Je to tady. Chvíle pravdy. Stálo to za to sem jezdit? Chtěla jsem se dobře umístit. Na druhou stranu jsem věděla, že moje bodové hodnocení stačilo pouze na střed. Jak se mi podařilo mou práci obhájit? Doufala jsem, že by mě má prezentace mohla posunout na třetí místo. Ale zklamání. Na třetím místě byla jiná slečna. Nevadí. I tak to byl velmi příjemný den. Druhé místo. Šimková. Cože? Opravdu? Veliká radost. A první místo pro Víťu, který měl opravdu skvělou práci. 

Super den, super zkušenost. I ty zápočty mi dobře dopadly. Jsem moc ráda, že mě paní doktorka Svobodová o soutěži řekla a já do toho šla. Věřím, že mě to zase o kousek posunulo.

Johanka Šimková

Více informací a foto zde.