Fio banka, a.s. a RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. vyhodnotila ve spolupráci s FIM uplynulý ročník vzdělávacího programu StudentBroker.

Fio banka a RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů vždy na začátku zimního a letního semestru spustí interaktivní vzdělávací program StudentBroker (www.studentbroker.cz)pro vysoké školy, v letním semestru akademického roku 2015/16 bylo zapojeno 6 vysokých škol.

Projekt StudentBroker je založen na možnosti reálného investování s fiktivními finančními prostředky do českých i zahraničních akcií a derivátů prostřednictvím internetové aplikace dostupné ze stránek www.studentbroker.cz.

Každý student dostal v programu virtuální milión korun, který mohl investovat do českých i zahraničních akcií a co nejefektivněji budovat své portfolio cenných papírů. V další části investiční platformy bylo připraveno 50 000 USD, se kterými si studenti mohli vyzkoušet obchody s komoditními deriváty US futures. Ceny akcií i derivátů přesně kopírovaly reálný stav trhu a student tak získal neocenitelnou praktickou zkušenost z oblasti investování.

Nejúspěšnějším studentem Univerzity Hradec Králové se v Akciové části stal Jakub Macháček, kterému náleží odměna v podobě knihy prof. Rejnuše. Celkově se umístil na krásném 5. místě, když se mu podařilo zhodnotit své akciové portfolio o 8,8 %.

Velká gratulace však patří především Janu Štěpánkovi, který exceloval v derivátové části, kde se umístil na celkovém 1. místě, když se mu podařilo zhodnotit své derivátové portfolio o skvělých 135 %. Jako odměnu tak získává tablet Samsung Galaxy.

Dařilo rovněž skupině Spravce UHK, která v akciové části obsadila 1. místo a v derivátové se pak umístila na celkovém 3. místě mezi skupinami.

Studentům Macháčkovi a Štěpánkovi upřímně gratulujeme ke skvělým výsledkům.

Jaroslava Dittrichová
vedoucí Katedry ekonomie FIM