V pátek 9. prosince 2022 se uskutečnilo finálové kolo soutěže ŠKODA BIZ SIM CUP, ve kterém se utkaly vítězné týmy z předchozích školních kol tří univerzit – Univerzity Hradec Králové, Vysoké školy ekonomické v Praze a z České zemědělské univerzity v Praze. Závěrečné klání se odehrálo v reprezentativních prostorách tréninkového centra generálního partnera soutěže společnosti ŠKODA AUTO, a.s. v Mladé Boleslavi za přítomnosti nejvyšších zástupců tří zmiňovaných institucí.

ŠKODA BIZ SIM CUP je soutěž manažersko–ekonomických znalostí, kterou pořádá Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) za podpory společnosti Škoda Auto, a.s.

„Pro letošní ročník soutěže jsme zvolili simulační hru v prostředí podnikového informačního systému SAP zaměřenou na výrobu, marketing a prodej müsli produktů“ objasňuje, v jaké hře spočívá letošní souboj týmů, hlavní koordinátor soutěže docent Pavel Čech z Katedry informačních technologií FIM UHK a pokračuje: „Soutěžící mají za úkol zjistit preference odběratelů v jednotlivých regionech a podle toho plánovat výrobu s ohledem na kapacitu výrobní linky. Zároveň je nutné sledovat množství zásob na skladě a zajistit logistiku základních surovin a také obalových materiálů. Informace o prodejích, zásobách, výrobě i finanční situaci firmy měli soutěžící prostřednictvím řady reportů. Při simulační hře tak mohou uplatnit manažerské i ekonomické dovednosti a také se prakticky seznámit s podnikovým informačním systémem SAP,“ dodává docent Čech.

Školního kola soutěže se na FIM UHK zúčastnilo celkem 46 studentů v 11 týmech. Po celodenní týmové práci zvítězil ryze mužský čtyřčlenný tým s názvem „Wolt Partners“ a odnesl si tak cenu v podobě 20 000 Kč. Stříbrný pětičlenný tým „Lamy“ si mezi sebe rozdělil výhru 12 000 Kč a bronzové „Jedn1čky“ ve složení dvou studentek a dvou studentů se mohou radovat z částky 8 000 Kč. Finanční odměny vítězných týmů do soutěže věnovala společnost Škoda Auto, a.s. Tyto tři vítězné týmy postoupily za FIM UHK do finále, kde se utkaly s ostatními nejúspěšnějšími týmy dvou dalších zapojených univerzit. První dvě místa nakonec obsadily týmy z pražské VŠE a tým z hradecké FIM UHK Poslední Hradebccane (původní Wolt Partners) si odnesl bronzovou medaili a finanční odměnu 16 000 Kč.

„Finále se celkem účastnilo 41 studentů v 9 týmech. Finalisté opět museli prokázat manažersko-ekonomické dovednosti, schopnosti týmové práce a znalost prostředí podnikového informačního systému SAP S/4HANA. Na nejúspěšnější tým čekal pohár pro vítěze. Ve finále se rozdělovaly také finanční odměny v celkové výši 80 tisíc korun. Každý účastník finále si odnesl mikinu ve stylu soutěže a drobné upomínkové dárky,“ shrnul závěr soutěže Pavel Čech.