Čtvrteční odpoledne na FIM UHK se neslo ve znamení příjemně stráveného adventního času. Fakultou se rozvoněl vánoční punč, svařené víno, klobásky nebo sladké štoly.

Akce s názvem Modrý advent měla na fakultě svoji premiéru. Tzv. otvírákem byla kolektivní koleda zazpívaná pod vedením profesora Marka Fraňka z Katedry managementu. Následně všechny přivítal děkan Josef Hynek, a předal putovní pohár nové Učitelce roku 2022, kterou se stala profesorka Hana Mohelská. „Adventní čas je pro většinu lidí symbolem nejkrásnějšího období v roce. Blíží se Vánoce – svátky klidu, pohody a rodinné blízkosti. A Modrý advent na FIM byl pro mě setkáním lidí, kteří mají společný cíl – učit a učit se. Titul Učitelka roku jsem přebírala po dr. Otčenáškové, o rok dříve pohár získal prof. Franěk. Ocenění mě těší a moc si ho vážím. Děkuji všem!“ uvedla proděkanka pro vědu a výzkum.

Ač bylo modré adventní odpoledne pro studenty a akademiky otevřeno od 14 do 16 hodin, byl dostatek času na obdivování výroby perličkových ozdob od Rautis z Poniklé, Střední škola vizuální tvorby ukázala, jak můžou vypadat vánoční svícny a ozdoby, pod vedením Studentské unie byla vyhlášena soutěž o nejlepší hvězdu nebo špici na stromeček a ESN vyráběli ozdoby z papíru. „Hned od začátku jsme měli poměrně plno. Vyráběly se u nás papírové vločky a řetěz. Nejdříve skupina českých studentů, poté se postupně přidávali i zahraniční studenti. Ke konci se přidala skupina studentů z Japonska, kteří se pustili do vyrábění origamů. Ti u nás zůstali až do úplného konce akce a pomohli nám omotat finální řetěz okolo vánočního stromu. Velmi nás také potěšilo, když se k nám během akce připojil pan děkan a pomohl nám s výrobou papírového řetězu,“ uvedl Dominik Resl za ESN.