V polovině září jsme na FIM UHK přivítali přes šedesát zahraničních studentů a studentek. Od doby pandemie se počet uchazečů semestr od semestru začíná pomalu zvyšovat.

„Podmínky pro cestování nejsou již tak striktní a cestovat se může opět bez velkých komplikací. Bylo mi proto potěšením se s tolika studenty setkat osobně při registraci,“ uvedla s úsměvem Eva Pospíchalová ze zahraničního oddělení, která je cizincům oporou nejen z hlediska studia na fakultě, ale je k dispozici také v případě jiných záležitostí, se kterými si návštěvníci v nové a neznámé zemi nemusí vždy vědět rady.

V zimním semestru se můžeme těšit na nové tváře ze 14 zemí světa. Kromě evropských států, mají největší zastoupení obyvatelé Taiwanu, Mexika, Kolumbie, Hong Kongu, Japonska, Thajska a dále zde budou v rámci Erasmus+ Credit Mobility Program studovat dva studenti z Malajsie. Sedm studentů navíc své studium prodlouží až do letního semestru 2023.

Součástí tradičního přivítání bylo úvodní slovo pana děkana doprovázené praktickými informacemi a doporučeními od vedení fakulty a zahraničního oddělení. Pro nováčky byla připravena také tombola, odkud si mohli odnést drobné ceny. První společné setkání uzavřela prohlídka kampusu.  -zd-