Zajímavý a hlavně velmi prospěšný projekt Zvíře v nouzi byl představen na tiskové konferenci konané v pondělí 6.3.2017  v prostorách Objektu společné výuky UHK v areálu Na Soutoku.
Na snímku spolutvůrci (zleva): Martin Hromádko, Bc. David Bárta a Miroslav Poživil

Tuto aplikaci pro mobilní zařízení vytvořili ve spolupráci s koordinátorem vývoje Miroslavem Poživilem studenti Fakulty informatiky a managementu UHK Martin Hromádko a David Bárta a poskytli ji zdarma k využití do záchranných stanic Českého svazu ochránců přírody i ostatním zájemcům. Program byl v užívání již nějakou dobu, pro systém Android byl však spuštěn právě v den konání tiskové konference. Měl by pomoci těm, kteří najdou handicapované zvíře a chtějí mu rychle a hlavně správně pomoci.

Zvíře v nouzi budou tvůrci prezentovat i na nadcházejícím Nábřeží vysokých škol, které se bude konat 20.4.2017 od 10.00 do 17.00 hod. na Tylově nábřeží v Hradci králové (prostor vedle budovy PdF UHK). Program sestavený hradeckými vysokými školami je určen široké veřejnosti.