Poslední srpnový týden proběhlo tradiční setkání studentů a studentek nastupujících do prvního ročníku s vedením fakulty a současnými studujícími. Akce s názvem Vítejte na FIM se zúčastnilo přes 120 nováčků.

Na fakultu letos nastoupí přes 720 uchazečů, kteří projevili největší zájem o bakalářský program Aplikovaná informatika.

Akci Vítejte na FIM každoročně připravuje fakultní spolek První kroky na FIM (PKFN), který novým spolužákům pomáhá lépe se zorientovat nejen v kampusu Na Soutoku, kde fakulta sídlí, ale hlavně v oblasti studia. Členové spolku poradí také s orientací ve městě, s volnočasovými aktivitami a současně představí další univerzitní spolky. Letošní rok byl poprvé pod vedením doktorky Gabriely Slaninové, která koordinaci akce převzala po doktorce Strnadové. „Přípravy akce Vítejte na FIM provázelo partnerské a tvůrčí naladění týmu PKNF. Díky skvělému týmu studentů a za vstřícné podpory a účasti vedení fakulty se dvacátý pátý ročník přednášky odehrál v uvolněné a přátelské atmosféře. Věřím, že i proto se na modrou fakultu budou studenti prvních ročníků těšit,“ uvádí doktorka Slaninová z Katedry managementu.

Setkání každoročně zahajují hlavní představitelé fakulty v čele s panem děkanem, následují praktické rady a doporučení od proděkana pro studijní záležitosti a od vedoucí studijního oddělení. Následně se chopí slova již zaběhlí FIMáci a FIMačky a věnují se nováčkům až do jejich případného odjezdu na „Seznamovák“, což je čtyřdenní akce plná zábavy a sportovních aktivit, kde se mohou budoucí studenti univerzity blíže seznámit ještě před začátkem semestru.   -zd-