Po dvouleté covidové pauze Fakulta informatiky a managementu UHK ožila i během letních prázdnin. Fakulta zorganizovala hned dvě letní školy – Summer School Czech It Out 2022 a Epita Summer School 2022.

Obě školy proběhly převážně v průběhu měsíce července. Účast sice nebyla natolik hojná jako v letech před pandemií, ale i tak jsme na půdě FIM přivítali téměř pět desítek zahraničních studentů. Jednalo se převážně o studenty a studentky z Francie a Hong Kongu. „Rád se učím nové věci. A toto prostředí mě inspiruje. Současně zažívám jakýsi kulturní šok. Poznávám tady úplně jinou kulturu. Bylo skvělé, že se letní školy propojily, protože jsem si našel kamarády mezi Francouzi a dozvěděl jsem se o jejich kultuře, vzdělávacím a migračním systému nebo jejich jídle. Absolvovali jsme společné aktivity a sdílíme tak společné vzpomínky. Naše kultura je trošku uzavřenější a jiné kultury rozbíjí (v dobrém slova smyslu) naše hranice, které si my vytváříme,“ uvádí Nathan z Hong Kongu.

Pro účastníky byl připraven nabitý program plný přednášek, kde nechyběly předměty jako Managerial Methods, Intercultural Studies, Business Planning and Etics a spousta dalších. Současně připravila fakulta různorodý doprovodný program, při kterém mohli zahraniční návštěvníci nahlédnout pod pokličku místní kultury, kulturních zajímavostí a přírodních krás České republiky. „Bylo to strašně fajn. Nejen, že člověk navštíví nové místo, ale hlavně pozná nové a různé lidi. Nejen tady, ale i na ulici, na kolejích. Když jsem sem přijel, trošku jsem se bál, když jsem viděl Prahu, ale Hradec je jako vesnice. Tohle město mě okouzlilo. Plánuji tady i Erasmus. A moc se mi líbila hvězdárna. To bylo vážně něco pro mě. A výuka byla opravdu dobrá,“ podělil se o své dojmy Utku z Turecka.

Letní školy byly uzavřeny slavnostní ceremonií, kde byly studentům předány certifikáty a během menšího občerstvení proběhlo také společné rozloučení.   -zd-