Ve druhé polovině dubna se Ivan Soukal představil před komisí na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a následně 12. května obhájil svoji habilitační práci s názvem Problém ceny v odvětví síťových služeb před Vědeckou radou Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. S účinností od 1. června 2022 byl jmenován docentem v oboru Ekonomika a management.

doc. SoukalDocent Soukal se na půdě FIM UHK pohybuje již od roku 2002, a to ještě jako student Informačního managementu, následně na Katedře ekonomie absolvoval doktorské studium, které úspěšně zakončil v roce 2012. V průběhu svého působení na fakultě vyučoval studenty v rámci všech součástí Univerzity Hradec Králové a nyní převážně učí na FIM. Z jeho předmětů lze jmenovat například Mezinárodní finance a Bankovní produkty a služby. Současně si ale pro radost občas zaběhne přednášet na sousední Filozofickou fakultu.

Ivan Soukal aktivně participuje na různých projektech např. Technologické agentury ČR, Grantové agentury ČR, projektu institucionální spolupráce v rámci fondu EEA nebo se podílí na inovačních voucherech. Každoročně se jako tajemník účastní „projektu“ konference Hradecké ekonomické dny, která letos oslavila své 20. výročí. „Samotná habilitační práce byla také takovým „osobním projektem“, uvádí docent Soukal a dodává: „Bez zázemí v rodině by to šlo těžko a pak tu jsou kolegové, kterým patří dík za náměty nebo pomoc při řešení přípravy habilitačního řízení. Vedle rodiny tedy díky především Honzovi, Petře, Václavovi, Haně, Tomášovi, Ladislavovi, Katce a dalším.“

Věnovat se koníčkům se docentu Soukalovi kvůli nedostatku času moc nedaří. Mimopracovní čas věnuje primárně rodině. Pokud se ale najde chvilka, rád ji věnuje gamingu, jízdě na kole nebo si jde zaplavat do bazénu. „Jediný koníček, který se mi dlouhodobě daří, je chodit minimálně o pět minut pozdě nezávisle na tom, o kolik dříve vyrazím,“ uzavírá s úsměvem.

-zd-