Ivana Nuttová, nyní již úspěšná absolventka programů Finanční a posléze Informační management Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Ivana se aktivně účastnila studentské vědecké soutěže ve Zlíně a na cizí půdě mezi početným zastoupením místních kandidátů ukořistila pomyslný nejcennější kov se svou diplomovou prací s aktuálním tématem – „Vliv pandemie nemoci COVID-19 na retailové investice ve vybrané společnosti“. Na základě teoretických znalostí úspěšně zpracovala a zároveň výstižně odvodila závěry a hodnoty plynoucí z této problematiky.

Ivana dané téma plánuje více rozvést a připravuje vědecký článek, který bude ve spolupráci s univerzitou zaslán do impaktovaného časopisu European Journal of Finance.

Za dobu svého studia Ivana pravidelně reprezentovala svou alma mater během dnů otevřených dveří a dalších akcí. Svůj potenciál ukazovala i v zahraničí, kdy se v rámci studia na UHK vydala čerpat jak edukační, tak kulturní zkušenosti do Španělska a na Taiwan. Při obou těchto výjezdech si osvojila základy místní mluvy, ale právě COVID-19 zmařil rozšíření tohoto portfolia o asijskou metropoli Hong Kong.

Bohužel pandemie COVID-19 zhatila také její účast na diskusním fóru, které chystala ČNB ve spolupráci s FIM UHK na sklonku roku 2021. Na fórum byla Ivana nominována a byla připravena svým výstupem oslnit i guvernéra ČNB. Akce však byla několik desítek hodin před zahájením zrušena.

Foto: Jakub Misík